-Не не не, не го разбравте Заев, он нема ништо против хомосексуалците, Боки13 е педер пошо подзволи да го фатат и цел бизнис им пропадна, заедно со се Владата очигледно...

Објавил: Весна Петровска | 14 август, 2019 13:01

Твитер гори: А од кај знае Заев дека Боки е пед*р?

Фото/Текст извор: ©онлјан магазин

Изјавата на премиерот Зоран Заев топ тема на социјалните мрежи. Твитер гори на тема Зоран Заев.

Во продолжение погледнте ги најдобрите твитови кои ја насмеа цела Македонија.

 

-Не не не, не го разбравте Заев, он нема ништо против хомосексуалците, Боки13 е педер пошо подзволи да го фатат и цел бизнис им пропадна, заедно со се Владата очигледно…

-Срушивме режим со п̵е̵н̵к̵а̵л̵о̵ педер!

-Најголема лажна вест е дека ова е само навреда.
Ова е многу повеќе, ова ја издава душевната состојба на некој што му е прљав газот.

-За луѓе што кршат закони постои израз КРИМИНАЛЦИ.
И уште милион изрази да навредите некој индивидуално ( ако веќе сте решиле), без да користите малцинства, маргинализирани групи, лица со посебни потреби и слично.
Власта се менува ама простаклукот е вечен

-Drag PR na Vladata, eve vi eden predlog naslov od mene za rešavanje na ovaa kriza: “Gospodinot Zoran Zaev reče deka eden peder nema da ja sruši ovaa vlada, na što dodade ‘tuku ke ja vivne vo visočinite na EU i NATO, zaedno so seta LGBT zaednica’”

“Еден пед*р ме злоупотреби” – Зоран Заев

-Сега фали уште #Северџани да ги нарече и готово 😂🤣😂🤣 ќе се измочам у гаќи пухахххахха

-Згрешивме, не требаше да се враќате од одмор.

-Мала, мала група со карактерни особини, ла, ла ,ла….

-ЕКСКЛУЗИВНО
Владата ќе формира оперативно тело за извинување!

Колку ќе беше јако сеа Заев да изјавеше:

– Боки 13??? Па што ви е бре луѓе… Кога реков ПЕДЕР мислев на едниот и единствен НИКОЛА ГРУЕВСКИ кој најпедерски кидна у гепек облечен као ЖЕНА и ги остави сите глупи Вмровци да скапуваат у Идризово… За тој ПЕДЕР мислев…

-А зашо се извини на ЛГБТ заедницата ако педер било за карактер а не за сексуална определба ?

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Јас не се плашам од Корона, како рекол Господ така ќе биде, мене повеќе ме плашат лошите луѓе која додава  дека овој период додека сите се плашат од Корона таа повеќе е во Бекирлија, си диши чист воздух, сади лук, кромид и компир, се дружи и со кучето и со пчелите. Е токму пчелите овој период најмногу ја натажуваат, оти не и се сите на број. Разочарана е што има луѓе што сакаат само да му наштетат на другиот.

„Не ме плаши корона, туку лоши луѓе“: Атиџе разочарана, и биле скршени 20 нови, а две стари трмки со пчели украдени!

Во интервју за mms.mk Атиџе Муратова, хероината на Медена Земја, која успеа да стигне и...

Мерките се добри и навремени, но тие функционираат само ако се почитуваат, во спротивно немаат ефект.

ФИЛИПЧЕ: Фотографиите од вчерашната прослава се загрижувачки- не се почитуваа апелите!

Министерот за здравство Венко Филипче, рече дека се загрижувачки фотографиите кои...

КУРИР од свои извори дознава дека Бојко Борисов веќе тргнал во дипломатска офанзива за Заев кој му ветил дека ќе ги оствари бугарските барања. Лидерот на социјалистите и поранешен премиер Станишев веќе соопшти дека за Бугарија најдобро е СДСМ и Заев да се на власт. Од СДСМ е неразбирлив молкот на темата Бугарија.

ЗАЕВ ПОБАРАЛ ОД БОРИСОВ ПОДДРШКА ЗА ИЗБОРИТЕ- ЕВЕ ШТО МУ ВЕТИЛ ЗА ВОЗВРАТ!

Темата со блокадата на Европските интеграции на земјава се чини и дека не е толку наивна...

Денеска муслиманите го слават Фитер Бајрам, а по тој повод и претседателот на СДСМ, Зоран Заев упати честитка до сите муслимани во земјава. Кон честитката за Барјам се придружи и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

РЕИСОТ РЕЏЕПИ: Прогласувам победа над коронавирусот!

По денешната молитва во Мустафа – пашината џамија во Скопје, Реисот Сулејман Реџепи...