Конор Мек Грегор го предизвика на Твитер и му порача: „Организирај го реваншот со мене во Москва“

Објавил: Перо Милчин | 8 септември, 2019 13:31

ТВИТЕР ГОРИ: Мек Грегор сака реванш со Хабиб во Москва!

Фото/Текст извор: ©sport media

Хабиб Нурмагомедов ја одбрани титулата првак на светот во лесна категорија со победата со „гушење“ против Дастин Пoрје во Абу Даби, и веднаш доби нов предизвикувач.

 Конор Мек Грегор го предизвика на Твитер и му порача: „Организирај го реваншот со мене во Москва“

Нивниот меѓусебен дуел во октомври лани беше проследен со големи скандали и навреди на верска основа од Ирецот, а по борбата Хабиб доби неколкумесечна суспензија бидејќи започна тепачка до тимот на МекГрегор.

Но, Хабиб не падна на провокацијата и по одбраната на титулата порача.

„Сакам да заборавам на оние гомненици со последниот тип (Конор МекГрегор). Јас и Дастин покажавме што е ММА респект, а не зборување гомненици. Имам голема почит кон Дастин, затоа што знам низ што се мина во кариерата.“

Хабиб Нурмагомедов синоќа славеше против Дастин Порие во три рунди одбранувајќи ја УФЦ титулата во лесна категорија.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Тој тврди дека лицето кое пристигна од Шутка не е Јанева и дека се работи за уште една како што вели тој лага на Зоран Заев.

МИЛЕНКО: ТОА НЕ Е КАТИЦА-ЛАЖАТ таа е пренесена е со хеликоптер од Јасен во Грција во куќа на еден наш богаташ-политичар

Екс обвинителката Катица Јанева оди во куќен притвор. Вака денеска одлучи скопскиот...

Таа истакна дека нивниот став бил негатиен во врска со излегувањето на Јанева од притворот во Шутка, вели шефицата на Обвинителството – Вилма Русковска, во изјава за „А1он“.

Со судии што ја пуштаат Катица дома, нема место во ЕУ- Рускоска бесна поради одлуката на Апелација

Откако денеска Апелациониот суд донесе одлука Катица Јанева да биде пуштена во домашен...

Вака некој со лаги тоа да го злоупотреби е нечесно кон јавноста и нека му е на чест на Милошоски, изјави во септември Заев.

Премиерот Заев уште во септември најави дека Јанева ќе биде пуштена во куќен притвор

Се потврдија информациите на пратеникот Антонио Милошоски кажани на лидерската...

Сите го познаваат капетан Џевдет кој е храбар војник, гордост на својата татковина. Тој е истовремено сопруг, бескрајно вљубен во својата сопруга, убавицата Азизе, но и грижлив татко на своите деца и добар син на својата мајка.

Познат крајот на мега хит серијата „Далеку од дома“- нема да ви се верува што ќе се случува

Актерите кои се прославија со легендарните улоги од “1001 ноќ” овојпат повторно ги...