Судија и обвинител

Објавил: Калина Мартинска | 22 мај, 2024 15:29

Твитер реакции за апсењето на Мемети и Георгиев: Институциите вредат колку што вредат луѓето во нив

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

По приведувањето на судијата Наќе Георгиев и членот на Советот на јавни обвинители Иџет Мемети, на социјалната мрежа Твитер се отвори дискусија на оваа тема, твитерџиите велат дека институциите вредат колку што вредат и луѓето во нив, коментирајќи гo фактот дека еден од приведените е поранешен Народен правобранител.

Ова се дел од твитовите:

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести