Сообраќајката се случи пред два часа. Во нес учествуваа две возила марка Пежо и Голф 5.

Објавил: Рејхан Бајрами | 13 јуни, 2019 0:33

СТРАШНА ГЛЕТКА: Телата на момчињата се уште се на местото на несреќата- познат идентитетот!

Фото/Текст извор: ©a1on онлине / магазин

На местото на тешката несреќа се уште се наоѓаат телата на момчињата. Се чека јавен обвинител да изврши увид, за потоа да се утврди причината за несреќата.

Во тешката сообраќајна несреќа која се случи вечерва на скопската улица Првомајска, загинале две млади машки лица. Едното дваесет годишно загинато момче е С.Ш од село Батинци, а додека другото загинато момче е на возраст од 29 години од Драчево.

Вечерва на скопската улица „Првомајска“ се случи тешка сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две лица.

Според неофицијални информации се работи за неприлагодена брзина над 160 километри на час. Пред малку пристигнаа и возила на Брзата помош, откако неколку роднини на загинатите изгубиле свест.

Во страотната несреќа учествуваа две возила марка Пежо и Голф 5. Како што известуваат медиумите автомобилите се целосно уништени.

Според зборови на очевидци, момчињата биле починати и пред да пристигнат екипите на итната помош.  Од МВР засега нема детали за несреќата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Несреќа

Дваесет и четири годишен моторциклист од Кавадарци бил тешко повреден во сообраќајка кај Спомен-паркот „12 младинци” во Моклиште кај Ваташа, Кавадаречко.

Тешка сообраќајна несреќа кај Ваташа – повреден моторциклиста!

Тешка несреќа се случи утрово околу 1.30 часот кај Спомен-паркот „12 младинци” во Моклиште...

Од Ургентен центар околу 18 и 30 часот било пријавено во полиција дека со тешки телесни повреди бил донесен Ч.Н.(19) од Скопје.

СПРЕЧЕНА ТРАГЕДИЈА: Момче удри во карпа во езерото Матка, со тешки повреди пренесено во болница!

Деветнаесегодишно момче со тешки повреди било пренесено во болница откако удрило...

Со тешки телесни повреди се здобил и сопатникот од возилото „Рено Клио“, Ш.Л. (37) од Косово, кој бил пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември“, каде му била укажана лекарска помош.

Пет лица тешко повредени во тешката сообраќајна несреќа на Блаце!

Вчера околу 13.30 часот на магистралниот пат Скопје-Граничен премин Блаце се случи тешка...