Ако сите личности од словенско потекло и нивниот придонес за човештвото се отстранат од светот, Планетата би се вратила во камено доба.

Објавил: Перо Милчин | 28 април, 2022 16:10

Теорија на заговор или Вистина право во центар?

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Владимир Путин истакна дека оние кои го собрале биолошкиот материјал на Русите можат со него да го направат она што го сакаат, но и Русите ќе го направат тоа што треба да го направат.

Русија ја нападна суверената држава Украина. Русите тврдат превентивно, бидејќи на територијата на Украина се создавало ново биолошко оружје во новооткриените лаборатории кои требало да таргетираат само одредена популација од словенско потекло. Проектот го финансираа „креативните“ Американци, како што потврди и Викторија Нуланд.

Внимателно читај што велеше Путин уште во 2017:

Ние сме предмет на голем интерес“, рече Владимир Путин во 2017 година на состанокот на Советот за човекови права и откри дека „некои сили „собираат биолошки материјал на Русите од европска раса низ цела Русија “ !

Дали знаете дека собираат биолошки материјал од целата земја и од сите етнички групи – луѓе кои живеат во сите географски области на Русија? праша тогаш Путин!

Прашањето е: зошто го прават тоа? Тоа што го прават, го прават со одредена намера и многу професионално“.

Владимир Путин потоа истакна дека оние кои го собрале биолошкиот материјал на Русите можат со него да го направат она што го сакаат, но и Русите ќе го направат тоа што треба да го направат.

Ние сме предмет на голем интерес“, рече Владимир Путин во 2017 година на состанокот на Советот за човекови права и откри дека „некои сили „собираат биолошки материјал на Русите од европска раса низ цела Русија “ Дали знаете дека собираат биолошки материјал од целата земја и од сите етнички групи – луѓе кои живеат во сите географски области на Русија?

Непосредно пред ова откритие, американската команда за обука за воздухопловство (AETC) објави тендер за купување примероци од рибонуклеинска киселина (РНК) и биолошко ткиво на Руси со европско потекло. Потенцијалниот добавувач мораше да испрати примероци до AETC и да приложи информации за здравствената состојба на донаторот.

Владимир Путин јавно не објави што мисли за се, но може да ги „артикулираме“ неговите размислувања.

Бидејќи населението на одредена етничка група, регион, град, село и семејство може да се определи преку хаплогрупи и маркери, работата станува јасна и застрашувачка.

Доволно е да се создаде „етнички вирус“ кој ќе се активира само на одредени хаплогрупи и маркери, а да биде безопасен за остатокот од населението. Русите се свесни за тоа што значи тоа како и претседателот Владимир Путин.

Тоа е најстрашното оружје за масовно уништување на целната популација со совршена селекција, а нема физичко уништување на материјалните добра.

Што повеќе да се каже. Уште во 2017 се насетуваше што планира Западот ( Дип Стејт) и која е неговата цел.

ПРЕВЕНТИВНИ НАПАДИ ВРЗ СУВЕРЕНИ ЗЕМЈИ

Превентивните напади врз една суверена земја не се непознати, згора на тоа, понекогаш се одобрени. Врз основа на факти или лаги, небитно. Да се ​​потсетиме како Соединетите Држави и нивните сателити започнаа превентивен и лажен напад врз суверената држава Ирак.

Сенаторите Рон Пол и Денис Кучинич, со помош на професорката Гилбет Бурнам, истражија и проценија дека во Ирак загинале 650.000 луѓе, од кои нешто помалку од 30 милиони во 2006 година. Ако го споредиме со Украина, тоа би значело речиси 1 милион мртви во Украина.

Америка и нејзините приврзаници никогаш не биле повикани на одговорност за ова цивилизациско злосторство. Не видовме ниту една демократска земја да испрати свои специјални сили, воени кучиња и оружје на ирачките трупи. Само Франција ја отфрли и ја осуди оваа криминална кампања.

РУСКИ ПРЕВЕНТИВЕН НАПАД ВРЗ УКРАИНА

Владимир Путин тврди дека немал друг избор. Политичкото раководство на Украина му овозможи на САД и другите земји да градат и контролираат био-лаборатории во кои, според пронајдените документи и изјавата на Викторија Нулад, се создадени различни биолошки агенси за да се загрозат Русија и другите словенски земји, а за возврат Зеленски добива милионски суми.

Веста за ова брзо се прошири: Се откри како Украина планирала да испрска биотоксични материи врз Русите со турски беспилотни летала Бајрактар ​​- дали Пентагон финансираше се?

Лего коцките стануваа сè покомпатибилни, а потоа руските сили дојдоа до документи со кои се потврдува постоењето на план за истребување на луѓето од словенско потекло со биолошко оружје и генетика, а сето тоа го организираа САД државата на злото.

КОМУ МУ пречат СЛОВЕНСКИТЕ НАРОДИ?

Словенските народи во историјата страдале од разни психопати. Во средината на 20 век, нацистите ја наметнаа идејата за раса и го убедија светот дека Словените се пониска раса што треба да се пороби. Бизмарк пишуваше за ова неколку децении порано.

Ниту Римјаните ниту Грците немаа подобро мислење за нас. Не смееме да ги заборавиме Турците кои владееле со нашиот регион речиси 5 века.

Англичаните ја создале Старата Југославија, надевајќи се дека центарот на Словените ќе биде префрлен од Москва во Белград, а сите Словени ќе бидат ставени под англосаксонска контрола. Слично се обидоа и Австро-Унгарците и Германците. Никој не можеше да го покори словенскиот дух. Тие тоа добро го знаат и затоа им пречиме. Затоа треба да бидеме покорени и понижени. Направете нè безлична маса. Ако не послушаме, треба да бидеме во искушение да се колеме и да се мразиме себеси. Тие на сличен начин освоија многу народи и цивилизации на оваа планета. Сурово и без тронка милост.

Сепак, никогаш не смееме да ги заборавиме нашите маани. Ние сме емотивни и самоуништувачки. Дозволуваме да бидеме изманипулирани и мислиме дека манипулираме. Дозволивме најлошото меѓу нас да не води и да одлучува за нашата судбина, а тие не продаваат за бедата на Јуда.

Ако не сте знаеле, Словените имаат најмногу во Европа. Ние сме нумерички супериорни од сите народи во Европа. Дома сме лоши и штом ги преминеме границите на Западот стануваме вредни и корисни за модерните општества. Никој не се прашуваше зошто е тоа така.

Тесла, Бошковиќ, Миланковиќ, Пушкин, Чатиќ, Дивковиќ, Чехов, Брин, Менделеев, Достоевски, Андриќ, Пупин, Богданиќ, Степановиќ, Клериќ, Ала, Божиќ, Бизумиќ, Хањалиќ, Прушчак и илјадници други Словени ја овековечиле историјата на Европа и на светот.

Словените освен што се богати со дух, богати се и по потекло. Меѓу Словените имаме и католици, православни и муслимани. Словените пишуваат на латиница, кирилица, а некои на арапски. Без западните ѓубриња што не збунуваат, би живееле мирно и просперитетно – секој во својата земја.

Не треба да нè чуди што го искорнаа панславизмот, кој се претставува како романтичен национализам. Неговата цел беше културно, верско и политичко единство на сите Словени во Европа. Го уништија западњаците, а подоцна и советите кои сакаа да доминираат над сите Словени.

Ако сите личности од словенско потекло и нивниот придонес за човештвото се отстранат од светот, Планетата би се вратила во камено доба.

Не велиме дека Словените се супериорни во однос на другите народи, кои исто така имаат свои квалитети и недостатоци. Сепак, тоа не оправдува една страна да создава биолошко оружје против лица од словенско потекло.

За да преживееме мора да бидеме мудри. Стремеж да бидеме подобри и похумани, не само кон словенските народи, туку кон сите, што не значи дека треба да бидеме жртвено јагне. Словените мора да бидат обединети и самосвесни за своите можности и недостатоци кои треба да се поправат.

Пишува: Васко Белески

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Колумна

Ми се смачи веќе, кога ќе го читам името Никола Груевски со неговите статуси. Се до оној момент додека не го прифати таканаречениот "пржински договор" со кој доброволно се откажа од власта , ставав рака во оган за обој човек, бидејќи мислев дека е вистински патриот и заштитник на својот народ.

Груевски и Мијалков се виновниците поради кои денес лежат во затвор невини луѓе

Грешките кои ги направи Груевски кога не го притвори Зоран Заев и веднаш не го избрка...

Значи од 16 Министерства дури на 9 ( девет) се Албанци што произлегува дека од 25% ( доколку гласале сите гласачи ид 25% Албанци во Македонија) тие партипицираат дури со 60% или 220% повеќе од тоа што би било природно (25%) што е и договорено со таканаречениот Рамковен Договор.

Албанци декларирајте се како Македонци во Македонија

На фудбалските натпревари Македонија со Албанија да навивате за Македонија. Да ги...

Според последните статистики од 30 Април 2022 , Долгот на американската влада се зголеми за приближно 1,2 трилиони американски долари на годишно ниво на проценет вкупно околу 30,50 трилиони долари во 2021 година. За 2022 година, националниот долг на САД се предвидува да биде околу 31,83 трилиони американски долари.

Америка најзадолжената земја во светот, сеуште глуми супер нација со демократски вредности

Америка најзадолжената земја во светот сеуште глуми супер нација со демократски вредности. Американскиот...

Не ми влегува во главата како е можно за само дваесетина дена, она што бил нормален, урбан, секојдневен живот во Киев или Одеса – пазарење по модерни супермаркети, студирање, носење деца во градинки, вечерни забави, туширање наутро, свадби и разводи и безделничење на интернет – наеднаш да се претвори во тотален кошмар со буквална, секојдневна борба за гол опстанок…

Путиновата битка за Киев ќе биде како онаа кај Бородино за Наполеон

Војната во Украина влегува во својата четврта, можеби решавачка, но сигурно најтрагична...