Несреќата се случила околу 14 часот, на морето помеѓу плажата Могрен и островот Свети Никола.

Објавил: Перо Милчин | 12 јули, 2020 12:36

ТЕШКА НЕСРЕЌА ВО БУДВА: Во судар помеѓу јахта и брод загина девојка – момчето е повредено!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Триесет и едногодишната Маја. Ш почина денес во поморска несреќа во водите во Будва. Во судир на мала јахта и брод е повреден и Владан Станишиќ, кој бил во чамецот со жртвата.

Поради сомневање дека управувал со јахтата, тој предизвикал несреќа во водата, полицијата во Будва го уапси седумнаесетгодишниот М.С.

Несреќата се случила околу 14 часот, на морето помеѓу плажата Могрен и островот Свети Никола.

Според информациите од „Вијести“ од полициската управа, обвинителството го товари малолетникот дека извршил сериозно кривично дело против безбедноста во сообраќајот во врска со кривичното дело предизвикување општа опасност.

Извор од истрагата рече дека јахтата го преминала бродот и го преполовила, по што потонал.

„По судирот повредениот Станишиќ се обидеч да ја спаси триесет и едногодишната Маја, но за жал таа починала на лице место“, рече соговорникот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Тоа беше лет за обука за идните пилоти и морнари за време на борбената обука. Авионот го управувал искусен пилот од 2-ра класа со 700 часа лет.

ВАКА ПАДНА АВИОНОТ ВО УКРАИНА: Погледнете што претходеше на несреќата во која животот го загубија 26 лица(ВИДЕО)

Авион АН-26 со 27 лица се урна во петокот вечерта, на 25 септември, во близина на Чугјево...

Засега е непознато зошто ресторанот се срушил во областа Ксиангфенг во провинцијата Шанкси, 600 километри југозападно од Пекинг!

ХОРОР ВО КИНА: Се сруши двокатен ресторан, 30 лица извадени од урнатините, 13 мртви (ВИДЕО)

Тринаесет лица загинаа во Кина откако се сруши двокатен ресторан, објавија денеска...

Според АП, мажот, чиј идентитет сè уште не е утврден, веднаш бил пренесен во најблиската болница, каде бил прогласен за мртов, а други шест лица биле хоспитализирани поради состојба на шок.

ПОЛАРНА МЕЧКА УБИ ЧОВЕК ВО НОРВЕШКА!

Човек го загуби животот утрово во напад на бела мечка на кампување на еден од островите...