Тешка несреќа кај Загреб.

Објавил: Рејхан Бајрами | 21 ноември, 2020 17:36

ТЕШКА НЕСРЕЌА НА АВТОПАТОТ ЗАГРЕБ-СПЛИТ: 4 мртви и 5 повредени, се судрија камион и комбе

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Најмалку 4 лица загинаа, а 5 се повредени во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Загреб-Сплит, во која учествуваа камион и комбе.

Сообраќајната несреќа се случи утрово околу 7,20 часот во правец кон Карловац.

“Бевме на 300 метри, комбето и камионот завршија во каналот. Изгледаше ужасно”, рече очевидец.

Засега нема информации за причините и околностите на судирот.

Неодамна исто така се случи тешка сообраќајна несреќа на автопатот А3 во Хрватска кога судрија неколку теретни возила и два автомобили. 

Поради безбедноста на другите учесници во сообраќајот, сообраќајот беше затворен од излезот Ругвица во источен правец и од излезот Иваниќ Град во западен правец, сообраќајот се заобиколува по локалните патишта. Во соработка со надлежните служби, северниот пат А3, помеѓу клучката Ругвица и Иваниќ град, итно се подготвуваше за двонасочен сообраќај со една лента.

Според досегашните информации во сообраќајната несреќа загинале две лица, велат од полицијата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Како што беше најавено, две запалени возила со човечки остатоци беа пронајдени на споредниот пат недалеку од градот Кармага!

ХОРОР ВО МЕКСИКО: 19 изгорени тела пронајдени во близина на границата со САД

Најдени се најмалку 19 јагленисани тела во Мексико, недалеку од границата со Соединетите...

Според прелиминарните информации, трагедијата се случила кога воената колона запрела поради откажување на првиот автобус.

ГОЛЕМА НЕСРЕЌА ВО РУСИЈА: Се судрија камион и четири воени автобуси, има МРТВИ(видео)

Камион и четири воени автобуси се судрија на автопат во предградие на Москва. Според...

Видеото објавено на Твитер покажува како изгледало драматично губење на висината на авионот на популарната страница FightRadar.

ДРАМАТИЧЕН МОМЕНТ КОГА АВИОНОТ ПОЧНА ДА ПАЃА: За 60 секунди се спушти повеќе од 3.000 метри- започна потрагата

Денеска се сруши авион Боинг 737-500 кој полета од Џакарта, Индонезија. Видеото објавено...