Фотографијата од превртениот хеликоптер ни ја испратија од лице место вработени на аеродромот кои се вознемирени од немилиот настан.

Објавил: Стојче Бушин | 4 мај, 2020 12:19

ТЕШКА НЕСРЕЌА: Се преврте хеликоптер на МВР (ФОТО)

Фото/Текст извор: ©Слободен печат

Денеска, околу 11 часот и 30 минути, на аеродромот кај Петровец во Скопје, се превртел хеликоптер на МВР. Во несреќата, како што дознава Слободен печат, нема повредени.

Фотографијата од превртениот хеликоптер е испратена од лице место и ја испратија вработени на аеродромот кои се вознемирени од немилиот настан.

Заменичката на министерот за внатрешни работи, Славјанка Петровска, во изјава за Слободен печат ја повтрди информацијата и рече дека нема жртви, ниту повредени, освен еден колега кој има гребнатинки.

Според првичните информации хеликоптерот се урнал поради силен ветер.

Со повеќе информации МВР ќе излезе подоцна.

Во Република Македонија има 2 цивилни и повеќе спортски и воени аеродроми. Цивилните аеродроми се наоѓаат во Скопје и во Охрид.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Според него, СДСМ скоро никогаш не победувале на избори, но кога ќе ја презеле власта, рече тој, прават национални предавства.

Мицкоски за Сител: Ако случајно дојде СДСМ на власт, тогаш ќе се случи федерализација, а втор чекор целосно уништување

Генерално би издвоил три дела од програмата, ние нудиме 1000 решенија за 1000 проблеми,...

Во нашата кампања промовиравме одлична идеја и голем сон. Сонот за еднаквост, сонот за прв премиер Албанец Македонија, порача Зибери од пред Собранието на Македонија.

ЗИБЕРИ: Наскоро ќе биде избран првиот премиер Албанец.

Денес автобусот „Оствари го сонот“ пристигна и на следната станица, пред Собранието....

Сликата сегде е тажна, мачна, луѓето не се задоволни од секојдневието, не се задоволни од оваа политичка пандемија наречена СДСМ и Заев која трае веќе три години. Но, народот се исправа и сака промени, сака обнова. На 15 јули доаѓа обновата во Македонија, потенцираше Мицкоски!

Мицкоски: Раководство на СДСМ ја донесе Македонија на дното и ја претвори во хибриден режим

Огромна победа е во најава, луѓето се обединуваат околу обновата, луѓето се решени,...

За време на молкот, медиумите продолжуваат да известуваат за изборниот процес, но престануват сите облици на изборно медиумско претставување на учесниците во изборната кампања.

Од вечерва на полноќ почнува изборниот молк, ќе трае до 21 часот на 15 јули

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги известува радиодифузерите...