Четиригодишното девојче било тешко повредено откако било прегазено од автомобил кој се движел наназад.

Објавил: Рејхан Бајрами | 17 август, 2019 9:37

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Автомобил прегази 4-годично девојче и нејзината дадилка!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Малолетно девојче вчера било примено на детската клиника во Белград каде му биле констатирани тешки телесни повреди опасни по живот, односно фрактура на черепот.

Тешката несреќа се случила кога девојчето било во придружба на дадилката и ја преминувале улица, а неколку минути подоцна било примено на детската клиника во Белград со тешки повреди.

За случајот била известена и полицијата. Брзо бил идентификуван автомобилот кој го прегазил детето, кој имал оштетување на задната страна и возачот, 22-годишниот Милан Ш.

Лицето било сослушано по налог на Второто јавно обвинителство поради тешко дело против безбедноста на јавниот сообраќај и против него била поднесена кривична пријава.

Четиригодишното девојче здобило тешки телесни повреди, откако било прегазено од автомобил кој се движел наназад.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Бакингемската палата официјално потврди дека кралицата Елизабета Втора нема да се меша во овој случај затоа што станува збор за „политичка работа“ и кралицата сака да остане далеку од политичките теми.

КРАЛИЦАТА ОДБИ ДА МУ ПОМОГНЕ НА АСАНЖ: Елизабета нема да се меша во политички прашања и покрај тоа што основачот на Викиликс пропаѓа во затвор

Британската кралица Елизабета Втора нема да интервенира за ослободување на Џулијан...

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп не го крие своето разочарување од одлуката, на која тие се обидоа да влијаат, бидејќи сметаат дека изборот на Хуавеј е удар за демократијата и значи отворање на вратата за тоталитарен кинески режим во Европа.

Трамп има пеколен план за Хуавеј: Америка ги купува Нокиа и Ериксон за да се спречи проширување на кинезите?

Велика Британија дозволи на Хуавеј да гради 5G мрежа во земјата, но со ограничување...

Директорот на болницата во Вухан, Лиу Жиминг, починал денеска во 10:30 часот по локално време. Жиминг е вториот доктор кој почина како последица од коронавирусот.

Почина директорот на главната болница во Вухан-го загуби животот од коронавирусот

Тажна вест ја потресе Кина, откако денеска беше соопштено дека од смртоносниот коронавирус...