Во страшната сообраќајна несреќа која се случи кај Климештани, Општина Дебарца едно лице загина, а додека пак едно е тешко повредено.

Објавил: Сара Фемина | 11 јули, 2019 19:37

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ОХРИД: Се судрија автомобил и комбе, има мртви и повредени!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во охридско – еден загинат и еден тешко повреден.

Во страшната сообраќајна несреќа која се случи кај Климештани, Општина Дебарца едно лице загина, а додека пак едно е тешко повредено.

„Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, истакна за Скопје 1 портапаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски.

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во охридско – еден загинат и еден тешко повреден.

Сообраќајката се случила помеѓу автомобил Цитроен Саксо управувано од П. С. (1964) од Скопје и комбе Форд Транзит управувано од Д.П. (1992) од Охрид.

Поради несреќата сообраќајот во тој правец, одреден период беше целосно блокиран, поради што се создаде голема колона на автомобили. 

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Според податоците на СВР Скопје, полицијата санкционирала тројца возачи кои управувале под дејство на алкохол, девет пред да се стекнат со право на управување на моторно возило и двајца почетници.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Со него бил уште еден Пакистанец на возраст од 30 години, кој ѝ бил предаден на полицијата и префрлен во Прифатниот центар за странци во Гази Баба, Скопје.

ВОЗ ПРЕГЗИ 23 ГОДИШЕН МИГРАНТ КАЈ СЕЛОТО НОГАЕВЦИ!

Момче на возраст од 23 години од Пакистан, загина на пругата во близина на селото Ногаевци...

Воз кој сообраќал на релација Битола – Скопје удрил во пешак Н.М.(31) од Скопје, кој што починал на местото на настанот.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Синоќа воз прегази 31 годишен скопјанец!

Како што потврдија од Министерството за внатрешни работи, триесет и едногодишен скопјанец...