Спрема првичните информации се работи за директен судар помеѓу автобус од компанијата Ниш Експрес и камион со приколка.

Објавил: Сара Фемина | 30 април, 2019 9:54

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Загинаа 4 лица во директен судар помеѓу автобус и камион со приколка!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

На патот Куршумлија – Прокупје кај селото Барлово во општина Куршумлија, утринава околу 6.45 се случи тешка сообраќајна несреќа помеѓу автобус и камион со приколка.

Спрема првичните информации се работи за директен судар помеѓу автобус од компанијата Ниш Експрес и камион со приколка. Автобусот возел во правец спрема Прокупје и во еден момент преминал на спротивната страна на коловозот и дирекно се судрил со камион.

На патот Куршумлија – Прокупје утринава околу 6.45 се случи тешка сообраќајна несреќа помеѓу автобус и камион со приколка, кај селото Барлово во општина Куршумлија.

Во истиот момент автобусот се запалил и целосно изгорел. Во внатрешноста на автобусот за сега се пронајдени три јагленисани тела, а четвртото загинато лице е возачот на камионот.

Лица кои се наоѓале во близина на моментот од несреќата, изјавија дека сцената била ужасна, а на лице место веднаш пристигнале пожарни екипи и екипи на итна медицинска помош. Полициски увид е во тек, а на патот се направила голема колона на возила.

Во меѓувреме Министерството за внатрешни работи потврди дека на магистралниот пат Ниш- Прокупје во село Барлово, кај Куршумлија, утринава се случила тешка сообраќајна несреќа, во кој спрема првичните информации загинаа четири лица, а повеќе се повредени.

На лице место се наоѓаат полициските службеници и припадници на секторот за вонредни ситуации.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Како што пренесе државната телевизија, до експлозијата дошло така што од цевката која се наоѓала во салата за венчавање протекла гас.

КРВАВА СВАДБА ВО ИРАН: Загинаа 11 сватови и 5 деца – еклсплодира плинска цевка на венчавка!

Најмалку 11 лица загинаа во експлозија на плинска цевка за греење, во западот на Иран,...

Властите соопштија дека лошото време ќе биде еден од факторите што ќе се испита, но причината за несреќата сè уште не е позната.

СЕ СРУШИ ПАТНИЧКИ АВИОН ВО САД: Најмалку 10 лица се загинати

Најмалку девет лица загинаа, а тројца се повредени во пад на мал авион во американската...

Емран Хамза (2), кој е по потекло од Србија, загина во неделата на божиќниот саем во Луксембург, кога скулптура од мраз од 700 кг падна на несреќното дете.

ХОРОР: Двегодишно дете од Србија го уби скулптура од 700 килограми мраз – ПОЧИНАЛО НА РАКАТА ОД ТАТКО МУ

Емран Хамза(2)трагично настрада кога на него во текот на божиќниот саем се сруши куќа...

„Ова е критична точка, со екипи од Турција се обидуваме да ги поместиме трите плочи кои се паднати една врз друга.

Симоновски зборува за ТВ21 од Драч: „Се наоѓаме на критична точка, најверојатно има три-четири деца под рушевината“

Три до четири деца се заглавени во рушевината каде што интервенираат екипи на пожарната...