Несреќата се случила во Церово, кај Богетиќ, кога се судриле автобус и патничко возило, по што слетале од патот.

Објавил: Перо Милчин | 30 мај, 2020 11:22

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА – ИМА ЗАГИНАТИ И 19 ПОВРЕДЕНИ ЛИЦА: Се судрија автобус и автомобил!

Фото/Текст извор: ©kurir.rs магазин.мк

Во судирот на автобусот на компанијата „Глужица“ од Никшиќ и автомобилот, загинаа две помлади жени, а повредени се 19 лица.

Спасувачите ги спасуваат повредените лица од возилото.

Во судирот на автобусот на компанијата „Глужица“ од Никшиќ и автомобилот, загинаа две помлади жени, а повредени се 19 лица.

Несреќата се случила во Церово, кај Богетиќ, кога се судриле автобус и патничко возило, по што слетале од патот.

“Кога пристигнавме, видовме навистина страшна глетка. Автобусот слетал во бездна од околу дваесет метри. За жал, има двајца мртви и голем број повредени”, рече командантот на Службата за заштита и спасување на Општина Никшиќ, Веселин Гардашевиќ.

Повеќе информации се очекуваат наскоро!

Никшиќ е град во Црна Гора. Градот е центар на Општина Никшиќ и има население од 58. 212 жители. Градот се наоѓа во никшиќката виорамнина во подножјето на Планина Требјеса. Градот Никшиќ е втор најголем град во Црна Гора веднаш после Подгорица.

Општина Никшиќ е најголема општина во Црна Гора според територија.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Дајан. Д. (26), кој беше во „Ауди“, се бори за својот живот во КК Крагујевац, додека тројца пак други млади се здобија со сериозни повреди.

Три семејства завиени во црно: Тешка несреќа ја потресе Србија- човекот си го погребува другиот син кој настрада во сообраќајка (ФОТО)

Во тешка несреќа помеѓу два автомобили кај Нови Пазар загинаа Демир Смајовиќ (22), Алмир...

Пред 20 години, двегодишниот Марко, загина од НАТО бомба во сред центарот Нови Пазар во татковата прегратка, а истовремено настрада и неговиот татко Владан!

Малиот Марко(2) беше најмладата жртва на НАТО бомбардирањето: Загина во прегратката на татко му(ФОТО)

Во прегратките на својот татко Владан 31. мај 1999 година, околу 14 часот попладне, во бомбардирањето...

Новата снимка дава поинаков агол на инцидентот што ја запали Америка и открива дел од конфликтот на Флојд со полицијата, пред работите да ескалираат понатаму.

Ново видео го покажува ужасното убиство на афроамериканецот: МУ НЕМАШЕ СПАС (ВИДЕО)

Ново видео од апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина откако полицаецот...