Според очевидци страшна била целата слика велат било вистински хаос.

Објавил: Перо Милчин | 11 октомври, 2020 17:12

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ ТРУБАРЕВО: Загина мотоциклист, тешко повредено10-годишно дете

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Тешка сообраќајна несреќа попладнево се случи во населеното место Трубарево дознава Сител.

Според неофицијални информации возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во мотор.

Лицето кое управувало со моторот од ударот летал десетина метри и загинал на лице место.

Во несреќата удрено е и дете според информациите кое се наоѓа на карил и се бори за живот.

Според очевидци страшна била целата слика велат било вистински хаос.

Според неофицијални информации на CENTAR.mk, во несреќата на лице место починал Ќ.И. од Долно Лисиче, на возраст од 40 години, додека пак малолетникот и возачот на автомобилот марка БМВ со иницијали Д.Д. со болничко возило се пренесени во Ургентен центар во Скопје.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Преземени биле реанимациони постапки, по што дежурна екипа во 7 часот и 30 минути утринава констатирала смрт.

Д-р Костов за самоубиството: Страшно и тажно, беше пациент под психијатриски надзор

Пациент на 71 годишна возраст, утринава нешто по 7 часот, си го одземал животот скокајќи...

Пациентот се фрлил од првиот кад на Ковид-центарот и не го преживеал падот. Неофицијално, пациентот бил хоспитализиран неколку дена и имал психички проблеми.

Се самоуби ковид пациент со скок од првиот кат на болницата „8 Септември“

Пациент роден 1950 година хоспитализиран во ковид-центарот во ГОБ „8-ми Септември“ се...

Увид направиле полицијата и јавен обвинител при основното јавно обвинителство од Прилеп. Наредена е обдукција.

ТРАГЕДИЈА: Загина 25-годишен ловџија погоден со куршум од лице со кое бил на лов

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден...