Сообраќајот најпрво беше во прекин во двата правци, а сега е целосно нормализиран.

Објавил: Рејхан Бајрами | 1 март, 2020 14:45

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: 20-годишник со „ауди“ од Зајас уби тракторист

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Утрово едно лице загина, едно тешко повредено во сообраќајката на патот Кичево – Гостивар.

Во 9,30 часот утринава на патот Кичево – Гостивар, кај селото Трапчин дол се случила тешка сообраќајка меѓу трактор и автомобил „ауди“, во која животот го загуби трактористот, додека возачот на автомобилот е хоспитализиран со тешки повреди.

Возачот на “аудито“ е со гостиварски регистарски ознаки, управувано од В.М.(20) од с.Зајас, а тракторот бил управуван од Б.А.(61) од с.Грешница.

Возачот на тракторот починал на лице место, додека возачот на аудито е пренесен во болницата во Кичево. Сообраќајот најпрво беше во прекин во двата правци, а сега е целосно нормализиран.

Во првите шест месеци од минатата 2019 година во сообраќајни незгоди на патиштата во државата загинале 70 лица.

Овие статистички податоци навестуваа дека 2019 година беше најцрна година на патиштата во државата споредувајќи ги последните 20 години.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

По барање на надлежен Јавен обвинител, ќе биде извршена обдукција, која треба да ги утврди причините за смртта на младото девојче, информира СВР Охрид.

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Почина 14 годишно девојче од Лабуништа!

Утрово во 06 часот и 30 минути, во ОВР Струга, пријавено е дека, во Општата болница во Струга,...

Според првичните неофицијални информации, гробницата е пронајдена после полициската станица на патот кој води кон Козјак.

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Едно тело пронајдено во гробница на патот кон Козјак!

Секторот за внатрешни работи Скопје (СВР Скопје) синоќа пронајде гробница на Матка,...

Неговото срце не издржа. Единствената поткрепа на девојката замина, но зад себе остави долгови кон банките кои 21-годишната штипјанка не може да ги плати, пишува Алфа.

ТРАГЕДИЈА: Почина таткото на девојката која БЕШЕ ТЕПАНА ОД ДВАЈЦАТА НАСИЛНИЦИ ВО ШТИП

Судбината продолжува да се подигрува со животот на 21-годишната девојка којашто беше...

„Вистина e, пoчинa татко ми од тоа злo“, потврдува низ coлзи неговиот син Мартин Вучиќ. Според него, ceмејството дoзнaлo дека e пoзитивен пред десетина дена, но „не било стpaшно“.

Се огласи Мартин Вучиќ: ВО ШОК СМЕ – Не можеме ниту да го иcпpaтиме како треба

Утринава јавноста ја дочека со неверување веста дека во својата 65-та година почина...