Жената Н.П. се здобила со повредите додека се качувала на предните скали за горниот кат од автобус „јутонг“ на ЈСП, при што се лизнала и паднала.

Објавил: Рејхан Бајрами | 8 декември, 2019 12:07

Тешко повредена жена во автобус на ЈСП

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Жена се здобила со тешки телесни повреди кога се лизнала и паднала на скали во автобус на ЈСП, дознава прес 24.

Вчера во 12.35 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди била донесена 69-годишната Н.П. од Скопје.

Жената Н.П. се здобила со повредите додека се качувала на предните скали за горниот кат од автобус „јутонг“ на ЈСП, при што се лизнала и тешко се повредила.

Наредната година во мај во Скопје ќе стигнат 33 автобуси на гас од германскиот производител МАН.

Градоначалникот Петре Шилегов и директорот на ЈСП „Скопје“ Кристијан Чушков, неодамна потпишаа договор со хрватската компанија „Ауто Хрватска“ генерален застапник на „МАН“, кои победија на тендерот за набавка на нови еколошки автобуси.

Ќе бидат набавени вкупно 33 ниско подни автобуси, 21 единечен со капацитет за 85 патници и 12 зглобни за 149 патници. Набавката на новите автобуси ќе чини 10 милиони евра, а парите се обезбедени преку кредит од Европската банка за обнова и развој (ЕБОР).

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Несреќа

Од 8:00 часот на општинскиот пат Велес – селото Иванковци, кај влез за селото Иванковци, поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во целосен прекин, информира АМСМ.

Нова несреќа ја разбуди Македонија: Повторно сообраќајка кај Велес, сообраќајот во прекин

Како што информира АМСМ општинскиот пат Велес – селото Иванковци, кај влез за селото...

Според информациите на Канал 5 , пред околу еден час почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир кој што утринава се случи на автопатот Велес- Скопје.“

ТАГА: Лекарите не успеаа да ја спасат жената која утринава беше тешко повредена во верижниот судир кај Велес

Лекарите на скопските клиники и покрај сите напорни не успеале да ја спасат жената...

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи кај Пуста Кула.

ДЕТАЛИ ЗА ВЕРИЖНИОТ СУДАТ КАЈ ВЕЛЕС: Има тешко повредени!

Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста...