Тигрите го тресат Идризово, се бара дрога

Припадници на Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ утрово влегоа во најголемиот затвор во Македонија. Основното јавно обвинителство Скопје се прават претреси поради сомневање за извршени кривично-правни дејствија. Како што пишуваат меиумите се бара дрога и други предмети. „Во акција координирана од Основното јавно обвинителство Скопје, поради сомневања за кривично-правни дејствија, утрово се извршени претреси во КПУ … Продолжи со читање Тигрите го тресат Идризово, се бара дрога