На вчерашаната средба меѓу лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицкоски за законот за јавното обвинителство и за идниот статус на Специјалното јавно обвинителство.

Објавил: Валерија Петрова | 11 септември, 2019 10:18

Тони Михајловски по лидерската средба: Смени име, продаде историја – вети многу не исполни ништо, освен дека ќе јаде живи луѓе!

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

-Исполни се што рековме ние, неговите политички противници. Смени име, продаде историја, го забетонира идентитетот и го фрли во длабокото, ја банкротираше и ја ограби државата, го предаде македонскиот народ, ја закопа иднината. Еве сега и химната е на ред.
Не исполни ништо од она што тој го рече, а рече и вети многу. Освен дека ќе јаде живи луѓе, од чистачка до директор, ова го напиша актерот Тони Мијаловски по лидерската средба меѓу Заев и Мицкоски.

Актерот Тони Михајловски се огласи на Фесјбук по вчерашната лидерска средба која се одржа во Собранието

На вчерашаната средба меѓу лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицкоски за законот за јавното обвинителство и за идниот статус на Специјалното јавно обвинителство.

Власта понудила да се направи ново обвинителство за висока корупција на чие чело ќе биде јавен обвинител предложен од опозицијата, а поддрежан од 61 пратеник кој ќе може да покренува предмети доколку се утврди дека има криминал и во власта. Опозицијата барала кај него да бидат префрлени и предметите од првите 18 месеци отворени од СЈО, барајќи можност за нивно застарување, одолговлекување и оневозможување на нивните судски завршници.

Не се знае дали во следниов период повторно ќе има средби меѓу преговарачките тимови од двете страни.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Факт е дека низ целата наша историја овде виреел и се негувал еден мултиетнички и мултиконфесионален општествен концепт, кој токму на овие македонски простори се покажал како најодржлив.

Кој и зошто го нуди концептот за „македонска политичка нација“?

Дефинициите за нација речиси во сите енциклопедии започнуваат со констатацијата дека...

Од досега спроведените мерки и активности на МВР за борба против уличното дилерство во текот на изминатите два месеца на територијата на Македонија запленети се вкупно околу 22 килограми марихуана

ДРОГА, АПСЕЊА И КОРУПЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Полициска акција на 54 локации во 24 градови(видео)

Во координирана полициска акција на 54 локации во 24 градови пронајдени и одземени се...