Заев станува проблем на целото општество и мора да замине, но ако СДСМ го добие Скопје, Заев тоа ќе го претстави како негова лична победа добиена со пазарења на штета на сите!

Објавил: Мирко Бачиќ | 24 октомври, 2021 12:46

Тортевски: СДСМ може да се реформира само ако се тргне Заев

Фото/Текст извор: ©магазин

Настапите на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во кои го плаши „граѓанството“ со ВМРО-ДПМНЕ небаре е бабарога, за адвокатот Александар Тортевски излегуваат од кругот на партиско делување и стануваат опасност за целата држава.

-Сакам СДСМ да си одат, а не сакам да се врати ВМРО.

Заев станува проблем на целото општество и мора да замине, но ако СДСМ го добие Скопје, Заев тоа ќе го претстави како негова лична победа добиена со пазарења на штета на сите.

СДСМ може да се реформира само ако се тргне Заев, анализира на Твитер,  Тортевски, еден од десетте кандидати за градоначалници на Скопје, кој не влезе во вториот круг.

Адвокатот Александар Тортевски во јавниот живот на Македонија е присутен веќе 30 години. Секогаш е отворен соговорник на темите за правосудството и на нашето општествено-политичко живеење!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Утринава бил сослушан и сопственикот на превозната фирма „Беса Транс“ и тој е достапен за македонските истражни органи, соопштија од македонското и од бугарското обвинителство. Дали за него ќе следува мерка притвор, ќе одлучува надлежниот јавен обвинител.

Соптвеникот на „Беса транс“ бил на распит, бугарското обвинителство најави расчистување на случајот

Државното јавно обвинителство денеска ги предаде на бугарското обвинителство материјалите...

Министерот за транспорт и врски, Бочварски откри и дека автобусот на Беса Транс користел извод од лиценца на друг автобус, а попладнево кажа дека ниту еден од возачите кои го управувале автобусот на „Беса Транс“ кој изгоре, не бил вработен во компанијата

ТРАГЕДИЈАТА СО „БЕСА ТРАНС“ ОТКРИВА И ГОЛЕМИ СИСТЕМСКИ ПРОПУСТИ ЗА ПРЕВОЗНИЦИТЕ ВО ДРЖАВА

Владата како најодговорна за изнаоѓање на фирма која ќе се грижи за софтверот за полагање...

„Според бугарското обвинителство се спасиле 8 патници и дека тоа го забележал сведок. Што се однесува до списокот, во кој недостасува лице од ОАЕ, и за кое се вели дека е осмиот патник, немаме таква информација се уште. Од тоа што знам е дека патниците често ги менувале седиштата од еден во друг автобус, кога одмарале на бензински пумпи. Не знаеме какво ќе биде својството во постапката на сопственикот на компанијата, информира Јовески.

Јовески: Нема траги од експлозив на автобусот

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна...