Познатиот член на прочуената златна генерација на Црвена звезда од Бари во 1991 година, се повлече од јавноста откако го напушти клубот во 2012 година.

Објавил: Катерина Крстиќ | 4 јуни, 2020 18:55

ТОЈ БЕШЕ ГОЛЕМА ЉУБОВ НА ЦЕЦА: Легендата на Ѕвезда преживеа инфаркт! Со пејачката се забавуваа неколку години!

Фото/Текст извор: ©Kurir sport

Владан Лукиќ, легендарниот фудбалер на Црвена звезда, тогашниот претседател на овој клуб, како што ексклузивно дознава српски Курир, доживеал тежок срцев удар.

Лукиќ бил примен во болницата, каде бил успешно опериран и му е вграден стент.

Познатиот член на прочуената златна генерација на Црвена звезда од Бари во 1991 година, се повлече од јавноста откако го напушти клубот во 2012 година.

По долго време, јавноста го виде на крајот на минатата година, кога се појави во друштво на неговата сопруга Ирена на свадбата на Веjко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ.

Владан Лукиќ некогаш беше во врска со познатата музичка ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, додека играше за Звезда во раните 90-ти. Тие беа фотографирани заедно на испраќањето на Владан Лукиќ во војска во јуни 1990 година.

Медиумите шпекулираат дека парот дури се венчал и се очекувала свадба, но судбината подоцна ги разделила.

– Тоа беше тинејџерска љубов. Бевме млади и се дружевме навистина добро. Ние развивме пријателство кое траеше две или три години. Навистина не се сеќавам како заврши и кој кога си замина, не мислам дека е важно. Нашите патеки се разделија и секој тргна по својот пат. Мислам дека тоа беше нормално бидејќи немавме ништо заедничко во животот – рече Владан Лукиќ од 2009 година.

Пред три години, Цеца присуствуваше на свадбата на Сара Лукиќ, ќерка на Владан, кога во еден момент го зема микрофонот. Потоа откри детали од нејзината врска со Владан.

– Дојдов тука преку врска од 30 години, кога јас и Влада се запознавме, тој знаеше со кого да се забавува, секако со пејачка. Шега настрана, Сара сакаше да пеам денес. Гледам дека сте во прекрасно расположение – рече музичката ѕвезда.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Живеалиштето претставува мала лагуна со многу зеленило, езерце за фламингата, како и посебен дел за хранење на птиците.

ОТВОРЕНО НОВОТО ЖИВЕАЛИШТЕ ЗА ЕГЗОТИЧНИ ФЛАМИНГА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

Зоолошката градина во Скопје за првпат е збогатена со егзотични птици од видот фламинго,...

Се верува дека историскиот, социјалниот и политичкиот подем на Русија на светската сцена дојде со нејзиното  пристигнување во Русија и затоа оваа држава има водечка улога во православниот свет.

ОВАА ИКОНА НА МАЈКА БОГОРОДИЦА ТРИ ПАТИ ЈА СПАСИЛА РУСИЈА: Таа е заштитник на Русите!!

Иконата на Богородица Владимирска е една од најпочитуваните и светите икони на Православната...

Имено старлетата беше на тапет и во српските медиуми, поради непочитувањето на мерката за домашно лекување и самоизолација, а наместо тоа таа се шетала во ноќните клубови и при тоа позирајќи за време на нејзината прва посета на Белград по пандемијата.

Уапсена старлетата Александра Накова- не го дочекала вториот негативен тест на Ковид-19 и се шетала

Македонската старлета, Александра Накова била уапсена вчера во Гевгелија.Триесет...