ТМЗ кој прв ја објави трагичната вест, веднаш потоа извести дека во несреќата загинала и ќерката на Коби Брајант а потоа информацијата ја потврдија и светските медиуми.

Објавил: Катерина Крстиќ | 26 јануари, 2020 22:25

ТРАГЕДИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОГОЛЕМА- Со Коби Брајант загина и неговата ќерка(13)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Меѓу загинатите во хеликоптерската несреќа во која загина познатиот кошаркар Коби Брајан, била и неговата 13- годишна ќерка Џена Марија. Светот е во тага по оваа трагична вест.

Коби Брајант со својата сопруга Ванеса имаше четири ќерки.

Во несреќата која се случи во Калифорнија откако се запали хеликоптерот во кој бил светски познатиот кошаркар Коби Брајант, загинале сите пет лица.

Медиумите од САД сега откриваат повеќе детали и пренесуваат дека во хеликоптерот била и една од неговите ќерки, 13 годишната Џиана Мариа. 

Коби Брајант со својата сопруга Ванеса имаше четири ќерки.

Легендарниот кошаркар Коби Брајант (41) загина во несреќа со хеликоптер!

Несреќата се случила во Калабасас, Калифорнија, во неделата наутро по локално време во услови на магла. Хеликоптерот се запалил, потоа се урнал.

Во несреќата загинале сите патници. Според првичните информации, сопругата на Коби, Ванеса не била во хеликоптерот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Пред 20 години, двегодишниот Марко, загина од НАТО бомба во сред центарот Нови Пазар во татковата прегратка, а истовремено настрада и неговиот татко Владан!

Малиот Марко(2) беше најмладата жртва на НАТО бомбардирањето: Загина во прегратката на татко му(ФОТО)

Во прегратките на својот татко Владан 31. мај 1999 година, околу 14 часот попладне, во бомбардирањето...

Новата снимка дава поинаков агол на инцидентот што ја запали Америка и открива дел од конфликтот на Флојд со полицијата, пред работите да ескалираат понатаму.

Ново видео го покажува ужасното убиство на афроамериканецот: МУ НЕМАШЕ СПАС (ВИДЕО)

Ново видео од апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина откако полицаецот...

Несреќата се случила во Церово, кај Богетиќ, кога се судриле автобус и патничко возило, по што слетале од патот.

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА – ИМА ЗАГИНАТИ И 19 ПОВРЕДЕНИ ЛИЦА: Се судрија автобус и автомобил!

Во судирот на автобусот на компанијата „Глужица“ од Никшиќ и автомобилот, загинаа...