Очевидци кои биле сведоци на немилиот настан за порталот сведочат дека човекот починал на лице место.

Објавил: Катерина Крстиќ | 11 април, 2020 18:36

ТРАГЕДИЈА ВО ПРИЛЕП: Маж се полеал со бензин и се самозапалил во гаража !

Фото/Текст извор: ©маркукуле.мк

Трагедија ги потресе жителите на Прилеп откако денеска маж си го одзеде животот во гаража во семејната куќа улицата “Никола Карев”.

Имено како пто објави порталот Маркукуле трагедијата се случила откако мaж се потурил со бензин и се самозапалил во гаража на куќа на улицата “Никола Карев” во Прилеп. Настанот се случил нешто после 17:00 часот.

Очевидци кои биле сведоци на немилиот настан за порталот сведочат дека човекот починал на лице место.

Екипи на полицијата и територијалната противпожарна единица пристигнале на лице место.

Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Станува збор за дете кое имало неколку тешки заболувања, пред една година врз малиот пациент биле направени повеќе операции, тоа имало тумор на мозок, хидроцефулус, вродена непроодност на цревата за што се направени повеќе хируршки интервенции.

Почина две годишно дете на Клиниката детска хирургија

УК за Детска хирургија во Скопје, до Центарот за социјални грижи и до СВР Скопје пријави...

-Сочувство до семејствата и роднините на починатите во страшната трагедија во Ковид-центарот во Тетово. На повредените им посакувам успешно закрепнување, напиша претседателот Пендаровски на Фејсбук.

Пендаровски: Сочувство до семејствата на починатите, на повредените им посакувам закрепнување

Претседателот Стево Пендаровски на својот фејсбук профил изрази сочувство до семејствата...