Како што информираат од полицијата, во соба во хотел во Струга, вчера, била пронајдена мртва 27-годишна девојка државјанин на Краслтвото Холандија која била во Охрид како турист со група од неколку луѓе.

Објавил: Валерија Петрова | 4 јули, 2019 15:28

Трагедија во хотелска соба во Струга – млада девојка пронајдена мртва

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Трагедија во хотелска соба во Струга, вработените од хотелот затекнале страшна глетка, млада девојка пронајдена во  собата без знаци на живот.

Во хотел во Струга пронајдена почината 27-годишна жена од Холандија

Како што информираат од полицијата, во соба во хотел во Струга, вчера, била пронајдена мртва 27-годишна девојка државјанин на Краслтвото Холандија која била во Охрид како турист со група од неколку луѓе.

Вработените од хотелот веднаш повикале Брза помош, а лекарите констатирале само смрт.

-Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било дадено на обдукција.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Несреќа

Како што информираат од МВР, четири лица од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на крстосницата од бул.„Словенија“ и ул.„Качанички пат“ во Скопје.

ПОВРЕДЕНИ 4 ЛИЦА ВО СКОПЈЕ: Страотна сообраќајка кај Качанички пат

Тешка сообраќајна несреќа се случила на Качанички пат во Скопје. Како што информираат...

Во 09.00 часот на регионалниот пат Струмица – Валандово, патничко моторно возило „фолксваген пасат“, со велешки регистарски ознаки, управувано од 69-годишниот В.М. од Гевгелија, изгубило контрола и излетало од патот.

Две страшни несреќи во Македонија,има мртви и повредени

Маж се здобил со тешки повреди откако излетал од патот Струмица – Валандово со патничко...