Очевидци тврдат дека незадоволниот гостин во ресторанот го застрелал 28-годишниот келнер во грбот.

Објавил: Перо Милчин | 17 август, 2019 17:27

ТРАГЕДИЈА: Гостин во француски ресторан уби келнер поради сендвич!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Како што објавија француските медиуми, гостин во еден француски ресторан уби со огнено оружје келнер, бидејќи предолго чекал да му биде направен нарачаниот сендвич.

Инцидентот се случил доцна  синоќа во едно предградие на Париз. Очевидци тврдат дека незадоволниот гостин во ресторанот го застрелал 28-годишниот келнер во грбот.

Радио-станицата France Info, повикувајќи се на извори запознаени со истрагата, јавува дека инцидентот се случил во петокот вечерта по 21 часот по локално време. 

Куршумот предизвикал сериозна повреда и екипата на итна медицинска помош, која пристигнала на местото на инцидентот, само констатирала смрт. Напаѓачот избегал, а полицијата трага по него.

Според информациите на весникот Parisien, починатиот келнер од ресторанот „Le Mistral“ бил на 28-годишна возраст.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Вооружениот напаѓач, кој отворил оган откако неговиот автомобил бил запрен од полицијата во саботата попладне, е убиен од полицијата, која го бркала на паркинг во комплекс за забава.

ПУКАЊЕ ВО ТЕКСАС: Убиени се 5 лица и 21 повреден – напаѓачот ликвидиран(ВИДЕО)

Пет лица загинаа, а 21 се повредени по пукање во близина на градовите Мидленд и Одеса...

Како што се пренесува, во хеликоптерот AS350 имало пет патници и пилотот кога дошло до овој инцидент кој се случил југозападно од Алта, пренесува Ројтерс.

СЕ СРУШИ ХЕЛИКОПТЕР ВО НОРВЕШКА- ИМА ЗАГИНАТИ!

Во пад на хеликоптер во северниот дел на Норвешка, најмалку четири лица се загинати,...

Пријател на убиената, шокиран од настанот, изјавил дека жртвата сакала да се разведе од сопругот, кого го опишува како насилен кој ја злоупотребил.

СУРОВО УБИСТВО ВО ШВАЈЦАРИЈА: Македонски Албанец со нож ја убил сопругата во Швајцарија!

Илир.Б, 37-годишник од Македонија во понеделникот попладне ја убил својата сопруга во...