Ова е последната фотографија кој Гру ја објави на Инстаграм од Москва во јуни 2019 година.

Објавил: Весна Петровска | 9 септември, 2019 18:19

ТРАГЕДИЈА: Загина познатиот српски рапер

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина денеска во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако спортувал на вода.

Како што пренесуваат српските медиуми, тој загинал околу 15,30 часот, а од водата го извлекле неговите пријатели.

Веднаш била повиката медицинска помош, но лекарот констатирал смрт.  Тој загина на своја 47 годишна возраст.

 

Последната гфотографија на познатиот српски рапер

Ова е последната фотографија кој Гру ја објави на Инстаграм од Москва во јуни 2019 година.

Гру во 90-тите стана еден од најпознатите рапери со хитовите „Бичу ту“, „Петак“, „Срце“, „Доста ми је свега“…

Гру своето последно интервју го даде за Телеграф.рс каде зборуваше колку го сака адреналинот и екстремните спортови.

-Заљубен сум во сноубординг уште од првиот ден кога застанав на даска, далечната 1996 година. Во тоа време би менувал пет летувања за едно зимување. Но, во 2005 година го открива кајтот. Од тогаш не поминува ни ден, а да не погледнам некое видео за кајт или фотографија од летувањето, раскажувал Гру.

Тој додал дека обожава адреналин и покрај сноубординг и кајт, скокал и од авион и имал и други спортски авантури.

– Пред некој ден зборував со еден другар, кој познаваше еден тип кој загина во несреќа. Не можеш да доживееш несреќа, а да не загинеш, рече неодамна Гру.

 

Цела српска естрада е во шок по трагичната вест за нивниот колега, од минута во минута расте бројот на збогувањата со Гру.

Последен поздрав до Гру го испрати и нашата пејачка Тијана Дапчеви која на својот Инстаграм профил напиша:

Е, мој Далиборе…Не сакам да прифатам дека те нема веќе никако и никогаш. Срцето ми се скрши, нека те чуваат ангелите, напиша таа и објави негова фотографија.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Генерал Хоџс, поранешен генерален командант на копнените сили на САД во Европа, рече дека државите имаат право да изберат снабдувачи на воена опрема и оружје.

Американскиот генерал за српскиот ПАНЦИР: Се прашувам од кого Србија треба да се брани?

ВАШИНГТОН, Наместо да купува скапи системи за оружје против непостоечки закани во...

Имено таа ја изведе химната на Хрватска на инаугурацијата на новоизбраниот хрватски претседател Зоран Милановиќ.

Јосипа Лисац заработи кривична поради несоодветно изведување на химната (ВИДЕО)

Пoзнатата хрватската пејачка Јосипа Лисац заработи кривична пријава за изведување...

Со тоа заврши церемонијата на инаугурацијата на Милановиќ како петти хрватски претседател.

Со цвеќе и бакнеж Милановиќ ја испрати Колинда: Хрватска сега официјално има нов претседател!

Зоран Милановиќ, новоизбраниот претседател на Хрватска, чиј мандат започнува на полноќ,...

Весникот пишува дека сосема би било логично, Макрон но и Германија да дадат зелено светло за почеток на преговори со Албанија и Македонија.

„Катимерини“: Иако Заев го стави знамето на НАТО пред Собрание, тоа нема да му донесе победа

Грчкиот весник „Катимерини“, денеска објави дека тоа што поранешниот премиер на државата...