Како што иформираат тамошните медиуми, дваесет и петгодишниот Сејнур Бекири, по потекло од Македонија загина кога автомобилот во кој се возел излетал од патот и се забил во дрво, вчера вечерта во местото Кастиџано, кај Анкона во Италија.

Објавил: Валерија Петрова | 13 август, 2019 10:47

ТРАГЕДИЈА: Момче од Македонија загина во сообраќајка во Италија

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Трагедија на патиштата во Италија, загина македонски државјанин на местото Кастиџано.

Како што иформираат тамошните медиуми, дваесет и петгодишниот Сејнур Бекири, по потекло од Македонија загина кога автомобилот во кој се возел излетал од патот и се забил во дрво, вчера вечерта во местото Кастиџано, кај Анкона во Италија.

Македонецот загинал на самото место на несреќата, а возачот М.В.(38), кој има лесни повреди, е приведен бидејќи пијан возел и ја предизвикал сообраќајката. Бекири починал, иако итната помош со масажа на срцето се обидувала да го одржат во живот до доаѓање на хеликоптерот со кој требало да биде пренесен во болница во Анкона.

Бекири бил роден во селото, а неговите родители пред околу 30 години се преселиле во Италија. Тие заедно со братот на Бекири биле во Македонија да го поминат летниот одмор каде и ја слушнала најлошата вест.

Според познаниците, Бекири вечерта се качил во автомобилот „алфа роео 147“ на М.В., кој денот го поминал пиејчи по кафеани во блискиот град, каде се сретнал со поиннатиот.Тој го повикал заедно да се вратат во Кастиџано, но возачот излетал од еден свиок и по произгувањето од 30-ина метри удрил во дрво.

По приведувањето М.В. имал 1,6 промили алкохол во крвта. Од друга страна, Бекири не бил пијан, ниту, пак, пиел често алкохол.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Непотизам

Горан Стаменковски зема плата како советник на премиерот Заев (извршна власт), а исто така е раководител во Кривичниот суд (мешање во судска власт) од каде што зема уште една државна плата!

Антикорупциска ќе отвори случај за непотизам, судијата Седат Реџепагиќ си ја вработил ќерката во истиот суд!

Претседателката на Антикорупциска комисија Ивановска, во радио емисијата Канал77,...

Oд ЕЛЕМ тврдат дека не постојат никакви нерегуларности во врска со вработувањето на Виктор Стојчевски

Синот на Мира бил регуларно вработен, имал најсоодветно образование за работното место?

Откако утринава беше објавена веста дека вработувањето на синот на пратеничката Мира...