Во потрагата по детето се вклучени спасувачи од Франција и Германија.

Објавил: Сара Фемина | 30 мај, 2019 20:05

ТРАГЕДИЈА: Потона чамец во Рајна, се удави цело семејство!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Како што соопшти денеска полицијата, три лица загинаа, а едно дете се води како исчезнато по потонувањето на чамец во реката Рајна меѓу Германија и Франција.

Полицијата изјави дека чамецот што тргнал од германското крајбрежје, утрово со четири лица потонал во францускиот град Герцхајм.

Претставник од полицијата рекол дека загинале двајца возрасни и едно дете, а дека друго дете засега се води како исчезнато. Во потрагата по малото дете се вклучени спасувачи од Франција и Германија. 

Се уште не е познато што ја предизвикало несреќата, а не е ни познат ниту идентитетот на жртвите.

 Во потрагата се вклучени хеликоптери, нуркачи, полицајци и пожарникари, објави регионалната француска служба за спасување.

Рајна е една од најдолгите и најзначајните реки во Европа, со должина од 1.230 км и просечен проток од над 2.000 м³ во секунда. Рајна се јавува како тема во бројни дела од уметноста и популарната култура.

Лана е десна притока на Рајна. Нејзиното течение минува низ сојузните покраини Северна Рајна-Вестфалија (23,0 км), Хесен (165,6 км) и Рајнската област-Пфалц (57,0 км).

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

"Fridom USS Detroit" припаѓа на класата најнови воени бродови на американската морнарица, а во употреба е од 2014 година.

ДРАМА НА АТЛАНТИКОТ: Потона американски воен брод – војската објави фотографии од местото на несреќата

Јужната команда на морнарските снаги на САД, потврдија дека воен брод “Fridom USS Detroit”...

Ако денеска се одржат изборите во Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ би добила 27,4 % гласови, одма после неа се Зоран Милановиќ со 24 % гласови и Мирослав Шкоро 23 %.

НЕИЗВЕСНА БОРБА НА КАНДИДАТИТЕ ВО ХРВАТСКА: Милановиќ и Шкоро се приближија до Колинда

Во Хрватска е објавено прво големо истражување, откако беа познати сите 11 кандидати...

Како што често се случува, проценките на синдикатите и префектурите понекогаш се разликуваат многу – во Марсеј, ЦЖТ објави 150.000 демонстранти, шест пати повеќе од проценката на полицијата – но бројките, дури и од полициски извори, се високи, вклучително и во малите градови, каде за денес беа планирани вкупно 245 демонстрации низ цела Франција.

ВОЈНА НА УЛИЦИТЕ ВО ПАРИЗ: Гори целиот град!

Најмалку 25.000 демомстранти во Марсеј, 20.000 во Монпелје и Бордо, 19.000 во Нант, вкупно околу...