Министерство за транспорт во Хаваи објави дека загинале сите девет патници и членови на екипажот.

Објавил: Перо Милчин | 22 јуни, 2019 10:26

ТРАГЕДИЈА: Се сруши авион на Хаваи, загинаа сите патници и членови на екипажот!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Во авионска несреќа што се случи ноќеска на Хаваи, загинаа девет лица, јави „Фокс Њуз“.

Како што јавуваат странските медиуми, мал двомоторен авион од типот „Кинг Ер“ се урнал во близина на аеродромот Дилингам на островот Оаху, по што се запалил и во потполност изгорел.

Во авионска несреќа што се случи ноќеска на Хаваи, загинаа девет лица, јави „Фокс Њуз“.

 Министерство за транспорт во Хаваи објави дека загинале сите девет патници и членови на екипажот.

Хаваите се сојузна држава од САД. Тоа се група на острови кои се наоѓаат во Тихиот Океан. Главен град е Хонолулу е главен град на американската сојузната држава Хаваи. Градот има население од 371.657 жители (2000), додека целиот округ има 909.863 жители.

На хавајски јазик, Хонолулу значи “заштитен залив” или “место за засолнување.” Хонолулу е родниот град на Барак Обама, сегашниот претседател на САД. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Вооружениот напаѓач, кој отворил оган откако неговиот автомобил бил запрен од полицијата во саботата попладне, е убиен од полицијата, која го бркала на паркинг во комплекс за забава.

ПУКАЊЕ ВО ТЕКСАС: Убиени се 5 лица и 21 повреден – напаѓачот ликвидиран(ВИДЕО)

Пет лица загинаа, а 21 се повредени по пукање во близина на градовите Мидленд и Одеса...

Како што се пренесува, во хеликоптерот AS350 имало пет патници и пилотот кога дошло до овој инцидент кој се случил југозападно од Алта, пренесува Ројтерс.

СЕ СРУШИ ХЕЛИКОПТЕР ВО НОРВЕШКА- ИМА ЗАГИНАТИ!

Во пад на хеликоптер во северниот дел на Норвешка, најмалку четири лица се загинати,...

Пријател на убиената, шокиран од настанот, изјавил дека жртвата сакала да се разведе од сопругот, кого го опишува како насилен кој ја злоупотребил.

СУРОВО УБИСТВО ВО ШВАЈЦАРИЈА: Македонски Албанец со нож ја убил сопругата во Швајцарија!

Илир.Б, 37-годишник од Македонија во понеделникот попладне ја убил својата сопруга во...