По барање на надлежен Јавен обвинител, ќе биде извршена обдукција, која треба да ги утврди причините за смртта на младото девојче, информира СВР Охрид.

Објавил: Стојче Бушин | 16 мај, 2020 15:20

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Почина 14 годишно девојче од Лабуништа!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Утрово во 06 часот и 30 минути, во ОВР Струга, пријавено е дека, во Општата болница во Струга, 49-годишен жител од струшкото село Лабуништа, во тешка здравствена состојба ја донел својата 14 годишна ќерка. Истата, починала, соопшти СВР Охрид.

По барање на надлежен Јавен обвинител, ќе биде извршена обдукција, која треба да ги утврди причините за смртта на младото девојче, информира СВР Охрид.

Според неофицијални информации, девојчето, инаку близначка, претходно немало здравствени проблеми, објави OhridNews.

По барање на надлежен Јавен обвинител, ќе биде извршена обдукција!

Во текот на денот се очекуваат повеќе информации за случајот!

Исто така СВР Охрид додаде дека во текот на изминатото деноноќие (15/16.2020 година), за време на полицискиот час и спроведувањето на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19, девет лица не ја почитувале забраната за движење (Охрид-9).

– Тие се приведени и против нив ќе бидат поднесена кривична пријава по членот 206 од Кривичниот законик „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.
Во истиот период, не се регистрирани кражби и сообраќајни незгоди, истакна портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Според првичните неофицијални информации, гробницата е пронајдена после полициската станица на патот кој води кон Козјак.

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Едно тело пронајдено во гробница на патот кон Козјак!

Секторот за внатрешни работи Скопје (СВР Скопје) синоќа пронајде гробница на Матка,...

Неговото срце не издржа. Единствената поткрепа на девојката замина, но зад себе остави долгови кон банките кои 21-годишната штипјанка не може да ги плати, пишува Алфа.

ТРАГЕДИЈА: Почина таткото на девојката која БЕШЕ ТЕПАНА ОД ДВАЈЦАТА НАСИЛНИЦИ ВО ШТИП

Судбината продолжува да се подигрува со животот на 21-годишната девојка којашто беше...

„Вистина e, пoчинa татко ми од тоа злo“, потврдува низ coлзи неговиот син Мартин Вучиќ. Според него, ceмејството дoзнaлo дека e пoзитивен пред десетина дена, но „не било стpaшно“.

Се огласи Мартин Вучиќ: ВО ШОК СМЕ – Не можеме ниту да го иcпpaтиме како треба

Утринава јавноста ја дочека со неверување веста дека во својата 65-та година почина...