Според извештаите на медиумите, тие се преселиле во Лос Анџелес, објави Ројтерс.

Објавил: Катерина Крстиќ | 29 март, 2020 23:09

ТРАМП ГИ ИЗВИСИ ХАРИ И МЕГАН: Сад нема да плаќа за нивно обезбедување додека се во земјата!

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека САД нема да плаќаат за безбедноста на британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган.

Според извештаите на медиумите, тие се преселиле во Лос Анџелес, објави Ројтерс.

„Сега тие се преселиле од Канада во САД, сепак, САД нема да го плаќа нивното обезбедување, тие мора самите да си плаќаат, напиша Трамп на Твитер.

Хари и Меган во јануари објавија дека ги прекинуваат своите активности во рамките на британското кралско семејство, со цел да станат финансиски независни.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Ким зборуваше на партиската средба за вирусот корона, додека Северна Кореја ги затвори границите и воведе карантин пред шест месеци.

КИМ СЕ ПОФАЛИ СО УСПЕХ ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ: Детално го планиравме спречувањето на вирусот!

Водачот на Северна Кореја Ким Јонг Ун го поздрави „големиот успех“ во борбата против...

Иако сега пламенот е ставен делумно под контрола од локалната противпожарна единица, ветерот беше тој кој дополнително го отежнува целосното гаснење.

ГРЦИЈА ВО ПЛАМЕН: Пожари на грчките острови Евија и Крит

Големи пожари избија вчера на грчките острови Евија и Крит, а ветерот дополнително...

Светската здравствена организација предупреди дека пушењето е поврзано со поголем ризик од тешка коронавирусна болест и смрт кај болнички пациенти, иако не може да прецизира колку точно тие ризици можат да бидат повисоки.

ОТКРИЕНА ВРСКА МЕЃУ КОРОНАВИРУСОТ И ЦИГАРИТЕ: Пушачите ова мора да го знаат!

СЗО посочи дека пушачите сочинуваат 18% од хоспитализираните пациенти со коронавирус. Светската...

Директорот на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејсус рече дека дневно се регистрираат до 160.000 случаи и ги повика сите земји да преземат сеопфатен пристап во борбата против вирусот.

СЗО ГО ПРЕДУПРЕДУВА СВЕТОТ: Пандемијата е се повеќе присутна, придржувајте се до мерките за заштита!

Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека 60% од 10 милиони пациенти ширум...