Супер-Марио во Црвена звезда?

Објавил: Рејхан Бајрами | 22 декември, 2019 21:53

ТРАНСВЕР БОМБА НА МАРАКАНА: Дејан Станковиќ го носи Марио Балотели во Црвена Звезда?

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Спектакл во најавата – соиграчот на Станковиќ од 2010 година е едно од потенцијалните засилувања на српскиот шампион – во јануари тој е слободен фудбалер, а Деки го сметаше секогаш како негов син.

Супер-Марио во Црвена звезда?

До неодамна, ова можеби звучеше како невозможно сценарио, но сега тоа е далеку од невозможно. Дури има и добра шанса Балотели да ја продолжи кариерата во најтрофејниот клуб во Србија!

Соиграчот на Станковиќ од 2010 година е едно од потенцијалните засилувања на српскиот шампион – во јануари тој е слободен фудбалер, а Деки од секогаш го сметаше како негов син.

Со доаѓањето на Дејан Станковиќ ќе се отвори вратата за Звезда и некои од најпознатите светски фудбалери. Новиот тренер на црвено-белите, исто така, планира да ангажира некои од неговите поранешни соиграчи со кои остана на добри односи. 

Едно од најпотенцијалните имиња на тој список е Марио Балотели, контроверзен 29-годишен фудбалер!

Одлична шанса за успешно завршување на работата лежи во фактот дека поранешниот играч на Интер може да стигне во Белград без надомест за едно евро.

– Марио е тажен затоа што во Италија не може да се фокусира само на фудбалот. Во јануари, тој е слободен агент и може да избере нов клуб без надомест – рече Масимо Селино, првиот човек на Бреша.

Некогашната голема надеж на светскиот фудбал сега игра во Бреша за сума од 900.000 евра годишно.

Се знае дека црвените и белците го зголемуваат лимитот кога станува збор за платите на играчите, па сега не е невозможна мисија да ангажира посилно име. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Трагедијата се случила во Гвадалупе, кога фудбалерот Џoнатан Г. го удрил а потоа и го бутнал на теренот  62-годишниот судија Хуан Ернандес.

Вистински хорор во Мексико: Фудбалер убил судија среде натпревар (ФОТО)

Вистински хорор се случи во Мексико, откако еден фудбалер го уби судијата на сред натпревар.  Трагедијата...

За финалето што ќе се одигра на „Вембли“ на 12 јулидо сега се испратени 714.000 барања за билети, а тоа е скоро осум пати повеќе од капацитетот на стадионот.

ВЕМБЛИ Е МНОГУ МАЛ! Рекордни 28,3 милиони барања за влезници за Европското првенство 2020!

Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) соопшти дека до сега добил околу  28,3 милиони барања...

Тој повторно бил на лекување по што бил пуштен од болница во Болоња. Оваа вест дека тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ, денес ја напушти болницата Сент Орсола предизвика радост во семејството но и кај сите негови фанови.

Борбата со леукемија влегува во нова фаза- болницата во Болоња откри во каква состојба е Синиша Михајловиќ

Минатата година веста дека познатиот тренер Синиша Михајловиќ боледува од леукемија...

Веќе беше најавено сплотување и обединување на македонските навивачки групи, поради историската шанса која е пред Македонија. Навивачите на Вардар, „Комити“ веќе направија настан на Фејсбук и детална организација на денот и заедничко упатување кон стадионот.

„Комити“ го најавија историското сплотување на навивачите – за Македонија!

Репрезентацијата на Македонија го игра својот плејоф натпревар од полуфиналето во...