Бомба за актуелниот министер за информатичко општество

Објавил: Сара Фемина | 18 април, 2019 20:09

Транскриптот од бомбата наводно со Бранко Црвенковски: Дознај дали Дамјан на Рада има врска со спонзорство во Работнички

Фото/Текст извор: ©магазин

Во денешната бомба насловена “БЦ и Дамјан Манчевски со грчката фирма” наводно поранешниот претседател на државата и СДСМ се интересира кој е уделот на наводно актулениот министер во спонзорирањето на Работнички и дали тоа оди преку грчка фирма ?

Во разговорот со непознато женско лице во кој според објавениот материјал е глас на Бранко Црвенковски  како Дамјан на Рада го именува наводно Дамјан Манчевски кој според одредени информации е дел од т.н скопско крило на СДСМ предводено од Радмила Шеќеринска и во СДСМ важи за кадар на актуелната министерка за одбрана.

Во прилог транскриптот од бомбата насловена БЦ и Дамјан Манчевски со ГРЧКАТА ФИРМА.

наводно Б.Ц: Кога ќе се видиш со овие прашај го тој комшијата дали спонзорството на Дамјан во Работнички во кој што кошаркарскиот клуб има врска со него и дали тој знае нешто за таа работа.

женско лице: На кого спонзорство?

наводно Б.Ц: На Дамјан? Кој Дамјан? Дамјан на Рада 

женско лице: А во кој кошаркарски клуб спонзорирал?

женско лице: Во Работнички кај што е овој … Таму управа им влезе. А знајш што се се деси. Им влезе тој Сашо Лазарески, тој кандидатот што го зборел за Карпош од ВМРО, стана претседател на управа 

наводно Б.Ц: Овој е исто таму комшија, а овој го гледам а овој сега го гледам ја зел целокупната младинска екипа на клубот ја финснсира. 

Он лично. Па таа фирмата МЕГАТРОН претпоставувам дека е заедно со овие Грција на  југ.

женско лице: Со кој? Со грчката фирма

кој ги спонзорира?

наводно Б.Ц: Не навивачите туку јуниорската екипа на работнички кошаркарката екипа, каде што тој е во управа. Баш ме интересира што знае за таа работа бидејќи одеднаш тоа се јавувам таму влегува и медиумски ќе го експонираат. 

Магазин се оградува од содржината на објавениот материјал. Како портал го пренесуваме материјалот за информирање претходно објавен јавен интетес. *Напомена: Магазин не одговара во однос на вистинитоста на материјалот, нема информација за времето кога тој е снимен, ниту содржината.

Линк до оригиналот

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Анализа

Никола Димитров признава дека “Рекет“ е криминал, но не објаснува зошто за истото не им укажал на Шеќеринска и Сугаревски

Димитров немал средба со Боки 13, но зошто не ги предупредил Шеќеринска и Заев?

Вчера во ФБ статус министерот за надворешни работи Димитров порача дека кај него има...

Зоки Кичеец извесен период работи и во Царинската управа, каде неговиот кум Влатко Мијалков имаше позиција на советник, но всушност беше шеф во сенка, што му задаваше главоболки на тогашниот директор Ванчо Каргов.

ПРЕД АФЕРАТА “РЕКЕТ”: Зоки Кичеец и неговиот татко купиле куќа и станови во Скопје и Охрид!

Второосомничениот во истрагата што се води за изнуда, трговија со влијание и перење...