Бомба за актуелниот министер за информатичко општество

Објавил: Сара Фемина | 18 април, 2019 20:09

Транскриптот од бомбата наводно со Бранко Црвенковски: Дознај дали Дамјан на Рада има врска со спонзорство во Работнички

Фото/Текст извор: ©магазин

Во денешната бомба насловена “БЦ и Дамјан Манчевски со грчката фирма” наводно поранешниот претседател на државата и СДСМ се интересира кој е уделот на наводно актулениот министер во спонзорирањето на Работнички и дали тоа оди преку грчка фирма ?

Во разговорот со непознато женско лице во кој според објавениот материјал е глас на Бранко Црвенковски  како Дамјан на Рада го именува наводно Дамјан Манчевски кој според одредени информации е дел од т.н скопско крило на СДСМ предводено од Радмила Шеќеринска и во СДСМ важи за кадар на актуелната министерка за одбрана.

Во прилог транскриптот од бомбата насловена БЦ и Дамјан Манчевски со ГРЧКАТА ФИРМА.

наводно Б.Ц: Кога ќе се видиш со овие прашај го тој комшијата дали спонзорството на Дамјан во Работнички во кој што кошаркарскиот клуб има врска со него и дали тој знае нешто за таа работа.

женско лице: На кого спонзорство?

наводно Б.Ц: На Дамјан? Кој Дамјан? Дамјан на Рада 

женско лице: А во кој кошаркарски клуб спонзорирал?

женско лице: Во Работнички кај што е овој … Таму управа им влезе. А знајш што се се деси. Им влезе тој Сашо Лазарески, тој кандидатот што го зборел за Карпош од ВМРО, стана претседател на управа 

наводно Б.Ц: Овој е исто таму комшија, а овој го гледам а овој сега го гледам ја зел целокупната младинска екипа на клубот ја финснсира. 

Он лично. Па таа фирмата МЕГАТРОН претпоставувам дека е заедно со овие Грција на  југ.

женско лице: Со кој? Со грчката фирма

кој ги спонзорира?

наводно Б.Ц: Не навивачите туку јуниорската екипа на работнички кошаркарката екипа, каде што тој е во управа. Баш ме интересира што знае за таа работа бидејќи одеднаш тоа се јавувам таму влегува и медиумски ќе го експонираат. 

Магазин се оградува од содржината на објавениот материјал. Како портал го пренесуваме материјалот за информирање претходно објавен јавен интетес. *Напомена: Магазин не одговара во однос на вистинитоста на материјалот, нема информација за времето кога тој е снимен, ниту содржината.

Линк до оригиналот

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Анализа

Со стапка на раст од 5,6 отсто во првото тримесечје од 2019 година, Меѓународниот аеродром Скопје, исто така во првиот квартал од 2019 бележи повисок просек од оној низ Европа.

Аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид рангиран во најдобрите трите аеродроми во Европа!

Аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид е рангиран во најдобрите трите аеродроми...

Министерството за финансии, утврди негативно мислење во однос на Годишниот извештај за работата на Македонската радио-телевизија за 2018 година.

МРТ во “дупка„ со загуба од 26 милиони денари- Владата со негативно мислење за работата на МРТ !

Владата на Република Македонија, даде негативно мислење за работата на Македонската...