Испробајте го овој природен лек и заборавете на болките.

Објавил: Сара Фемина | 8 ноември, 2019 22:52

Трајно отстранете ја болката во `рбетот, грбот и нозете- ЕВЕ НА КОЈ НАЧИН!

Фото/Текст извор: ©zdravje

Имате болки во `рбетот, грбот, па дури и во нозете, кои претежно доаѓаат од премногу седење или од голем физички напор? Престанете да се грижите, постои потполно природно решение за вашите проблеми.

Со само неколку денови конзумирање на овој лек, ќе почувствувате позитивни промени, а за неполни два месеци трајно ќе се излечите.
Испробајте го овој природен лек и заборавете на болките.

Бидејќи се што е генијално всушност е многу едноставно и достапно.
Ако сакате да заборавите на болките во `рбетот, половината, грбот, нозете, пред спиење во рок од два месеци треба да изедете една порција која ќе ги содржи овие намирници:

Стаништето на смоквата е на топлите, заштитени места. За татковина на смоквата се смета југоисточна Мала Азија, односно земјите од источното Средоземје. Од каде што е распространета првенствено во пределите си медитеранска клима. Билката најубаво успева во топлите краишта, во близина не мора, но може да се одгледува и во континентаните предели. Поради тенката кора, таа е осетлива на ниска температура.

1 сува смоква
1 сува кајсија
5 суви сливи

Овие плодови содржат супстанци кои предизвикуваат регенерација на ткивото кое се наоѓа помеѓу пршлените. На тој начин тие стануваат посилни и поцврсти.
Пробајте го овој народен лек и нема да зажалите.
Секој плод содржи одредени елементи и супстанци, а нивното комбинирање претставува одличен лек, кој е исклучително ефикасен против овие видови на болки.

Користете ја оваа терапија цели два месеци, таа е корисна и за жените и за мажите.

Смоква е медитеранско дрвенесто растение од родот фикус. Дрвото е ниско со разгранета крошна. Нејзиниот плод се употребува во исхраната како свеж, така и сув.

Смоквата е листопадна билка со многу разгранета кошница. Старите гранки се сиви, додека младите тамнозелени. Листовите се наизменични, големи и неправилно палчесто делени. На младите гранки при дното се наоѓаат залистоци.

Ситни цветови се наоѓаат во вдлабвната крушвидна оска на цветот. Плодот е цветен плод; ситните плодови се поврзани се со сочна крушовидна оска на светот. Цвета од мај до јуни. Опрашувањето кај смоквите е врзано за животниот циклус на една сорта осилки и сокриен е од очите на луѓето.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Здравје

Поради расправија со новинарот Миодраг Совиљ од српската телевизија Н1, на Вучиќ во петокот попладнето му се качил притисокот, добил тахикардија, и беше примен на Воено-медицинската академија во Белград.

Вучиќ поради расправи со новинар во прединфаркнта состојба?

Што пишува прочитајте ми, pишува дека е еден од членовите, aма прочитајте ми, јас ви верувам...

Медот треба да се избегнува затоа што може да развие ботулизам. Ботулизмот е ретка, но сериозна болест предизвикана од анаеробната бактерија „Clostridium botulinum“ која произведува токсини, а последиците за бебињата помали од една година може да бидат сериозни.

Храна која им ја даваме на децата мислејќи дека е здрава но треба да се избегнува

На децата треба да им се дозволи да ја истражуваат храната, но стручните лица предупредуваат...

Генерално, возраста има одредено влијание за некои типови на болки што се јавуваат, но кога се работи за болки во колената, сите се подеднакво изложени и тоа од различни причини

ЕФИКАСЕН ЛЕК ЗА БОЛКИ ВО КОЛЕНАТА!

Болките во колената се многу честа појава, со која се соочуваат луѓе од различни генерации....