Таа беше снимена од безбедносните камери како тепа и малтретира дете поради што е приведена, а надлежен јавен обвинител и одредил 30 дневен притвор, јави ТВ 21.

Објавил: Катерина Крстиќ | 22 ноември, 2019 8:46

Триесет дена притвор за жената која тепаше дете во игротека во Скопје

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Откако вчера на социјалните мрежи протече видеото на кое се гледа како дадилка во игротека во „Дежа ву“ во скопски Аеродром заврши во притвор.

Таа беше снимена од безбедносните камери како тепа и малтретира дете поради што е приведена, а надлежен јавен обвинител и одредил 30 дневен притвор, јави ТВ 21.

Детето кое го малтретирала имало околу две години, а жената заедно со него чувала уште две други деца.

Случајот го пријавил сопственикот на кафе барот и игротеката „Дежа ву“, кој случајно ги прегледувал снимките од безбедносните камери.

Инаку снимката на социјалните мрежи беше објавена на официјалната страна на скопското кафуле Дежаву во Капитол мол во Скопје снимена од една од своите безбедносни камери .

Шокантно видео излезе во јавност, корисниците на социјалните мрежи згрозени.

Таа дошла во игротеката на кафулето со три дечиња а во еден момент започнала таа го влече едното од децата, па го зема, му мава шамари па го фрла на стол.

По пријавата полицијата утврди дека станува збор за негувателка која била ангажирана да го чува детето.

Од игротеката апелираат со помош на ова видео, надлежните органи да превземат мерки за овој немил настан како жената би се идентификувала и казнила.

Во еден момент таа го влече едното од децата, грубо го седнува на нејзиниот скут, па го зема, му мава шлаканици, па грубо го фрла на една столица. Тука видеото се прекинува, и не може да се види што понатаму се случувало.

 
 
 
 
 
 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Ременски вели дека со Бојан Јовановски, таа се запознала сосема случајно во периодот кога тој сакал да и се заблагодари поради спасот на неговата мајка која работи во Труд и социјална политика.

Ременски: Боки го запознав случајно, ми се заблагодаруваше бидејќи ја “спасив” неговата мајка

Фросина Ременски, поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, која ја...

На 88-годишна возраст, во неделата во Охрид почина Томислав Кичеец, доајен на адвокатурата во Охрид и Македонија.

Почина легендата на адвокатурата во Охрид и Македонија Томислав Кичеец

На 88-годишна возраст, во неделата во Охрид почина Томислав Кичеец, доајен на адвокатурата...