Корисни совети за сите дами со бујни гради

Објавил: admin@magazin | 19 јули, 2018 9:24

Три модели на костими за жени со големи гради

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Вистинскиот избор на бикини може да ја поправи сликата за вашиот изглед на плажа. Посебен предизвик е кога сакате да одберете добар и удобен модел, а имате големи гради. Ова се корисни совети за сите дами со бујни гради.

Конвенционална големина

Ако имате поголеми гради најдобро е долниот и горниот дел да ги купувате одвоено. Најчесто девојките не им одговара толку голем број на долниот дел.

Најдобро бирајте еднобојни дезени.

Прерамки

Без прерамки многу е незгодно да носите бикини ако имате големи гради.

Најдоброто решение се широки или двојни прерамки и да бидат вкрстени на грбот за да растегнете вратот и рамениците.

Без грб

Потпората на грбот игра поголема улога отколку што мислиме, па бикините кои личат на маички се одлична варијанта.

Ваквите модели не се практични за сончање, но совршено ги држат градите.

Со него не ризикувате дека ќе се појавите топлес кога излегувате од море.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Женска

Станува збор за модел потпишан од познатиот британски дизајнер Стела Мекартни, а Кејт прв пат се виде во него во 2011 година, потоа три години подоцна, а потоа и во 2016 година.

МОДЕН ТРЕНД: Синиот „обичен“ фустан на Кејт Миделтон што не престанува да го носи (ФОТО)

Кралската сина боја и прилега совршено и таа тоа го покажа неколку пати досега. Она...

Првата дама на Америка имаше посебен стајлинг за овој посебен повод. Со црно елегантно сако на Долче и Габана, го коминираше здолништето со црна боја од истиот познат бренд.

ТАА ЕДНОСТАВНО НИКОГАШ НЕ ГРЕШИ: Моќно издание на Меланија Трамп од кој ќе ви застане здивот(ФОТО)

Првата дама на Америка веќе некое време ја има титулата кралица на елеганцијата. Меланија...

Првата дама на САД, ги засени присутните со елегантен црн фустан кој ги означи и истакна нејзините совршени облини.

Ова е 74 годишната мајка на Меланија Трамп: Од елеганциите на двете дами ќе ви застане здивот(фото)

Сопругата на актуелниот американски претседател, Меланија Трамп блескаше на божиќната...

Меган Маркл е единствената претставничка на кралското семејство која годинава е во Топ 10 највлијателни стилски икони, додека Кејт Мидлтон е рангирана на 11. позиција.

МОЌНА ЖЕНА: Меган Маркл е прогласена за највлијателна модна личност за 2019-та

Што и да облече војвотката од Сасекс, Меган Маркл, инстантно се распродава! Ова е еден...