За нив, лажењето е едноставно полесниот начин на кој обожаваат да ги кажуваат работите, притоа создавајќи приказни за секој мал настан.

Објавил: Весна Петровска | 18 јануари, 2020 13:03

Три хороскопски знаци важат за најголеми лажливци- Лагата е дел од нивното секојдневие

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

И покрај тоа што нема човек што е секогаш 100% искрен во секој момент од животот, кај овие 3 хороскопски знаци, лагата пак е секојдневна навика.

За нив, лажењето е едноставно полесниот начин на кој обожаваат да ги кажуваат работите, притоа создавајќи приказни за секој мал настан.

Еве кои се тие:

1. Овен

Овни сакаат да претеруваат и тоа го прават многу добро. Тешко е да ги фатите во лага, па дури и ако го сторите тоа, тие никогаш нема да признаат и да ја прифатат винатат. Не им замерувајте, тие лажат и измислуваат бидејќи сакаат да се претстават во што подобро светло.

2. Близнаци

Близнаци лажат најчесот да ги избегнат тешките ситуации. Ако треба да се каже вистината, тие нема да се мачат со тоа, туку ќе продолжат да лажат. Ако ги фатите во лага, тие само ќе се насмевнат и ќе ве обвинат дека лажете понекогаш исто како нив.

3. Водолија

На прв впечаток, Водолиите изгледаат навистина строго и со тежок карактер, но тие се всушност се големи кукавици. Мразат да се соочат со суровата вистина, па затоа ја „омекнуваат“ со лаги. За нив не е проблем да ги лажат своите најблиски дури и ако знаат дека тоа ќе ги повреди. На крајот на денот, тие раскажуваат толку многу лаги што и самите веруваат во нив.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

На крајот од соопштението стои – Се е тоа музика, а музиката или е музика, или ја нема, познатото мото на пејачката.

Ова е непочитување на уметничката слобода- се огласи Јосипа Лисац по скандалот со химната!

Откако вчера хрватската пејачка Јосипа Лисац, која ја изведе националната химна на...

Пејачката до својата шеснаесетта година живее во Барбадос, но потоа се преселува во САД за да изгради своја музичка кариера, заедно со продуцентот Ивен Роџерс. Во исто време таа потпишува и договор со Def Jam Recordings после аудицијата со тогашниот сопственик Џеј-Зи.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН РИЈАНА: Сексипилната, зеленоока црнка денеска го слави 32-риот роденден

Сексипилната зеленоока црнка, Ријана денеска го слави својот 32-ри роденден. Таа е позната...

Имено бабата Цеца со нетрпение го очекува доаѓањето на свет на своето прво внуче. Иако во медиумите веќе излезе информација дека за бебето се подготвува златна колепка, и детска соба, сепак младите родители Вељко Ражнатовиќ и Богдана не сакаат да се одвојуваат од бебето, па малото бебе ќе спие со родителите, откриваат српските медиуми.

НЕМА ДЕТСКА СОБА ЗА ПРВИОТ ВНУК: Цеца откри детали од домот кој ја шокираа јавноста

Веќе одамна на големо се пишува за бремената снаа на Цеца, Богдана Ражнатовиќ која...

Уште на почетокот, житиро даде коментар дека натпреварувачот фалшира. Сепак Селимовиќ успеа да го воодушеви жирито со втората песна, па гласовите почнаа да се редат. На крајот од настапот успеа да ги освои сите шест гласови од жири комисијата.

СКАНДАЛ ВО ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: Менторите ги уценувале натпреварувачите!

Селим Селимовиќ (26) е натпреварувач од Ниш а негов ментор е Вики Миљковиќ, а тие решија...