Време е да заблескате. Ќе се чувствувате добро поради своите вештини, а постои и шанса да се отвори можност за нова работа. Ова поле ви носи големи успеси. На полето на љубовта и романтиката ќе доживеете некои препреки, но штом ги совладате ќе сфатите каде лежи среќата за вас и ќе имате убав однос со личноста со која сте, или ќе бидете во врска.

Објавил: Весна Петровска | 12 август, 2019 13:24

Три хороскопски знаци ги очекува најголема среќа до крајот на годината – проверете дали сте и вие меѓу нив

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

На почетокот од 2019 година некои луѓе беа среќни, некои па имаа среќно лето, но овие три хороскопски знаци ќе имаат многу среќа последните три месеци од годината. Прочитајте и дознајте што вели хороскопот за овие знаци.

Јарец

Време е да заблескате. Ќе се чувствувате добро поради своите вештини, а постои и шанса да се отвори можност за нова работа. Ова поле ви носи големи успеси. На полето на љубовта и романтиката ќе доживеете некои препреки, но штом ги совладате ќе сфатите каде лежи среќата за вас и ќе имате убав однос со личноста со која сте, или ќе бидете во врска.

Скорпија

Вашата енергија блеска. Ведри сте, свежи и ќе уживате во животот. Сите ќе ја забележуваат вашата убава енергија. Можно е да доживеете некои падови, но тие само ќе ве зајакнат, а ќе ги решите со огромна леснотија. Ве очекуваат убави можности. Можеби ќе отпатувате во друга земја, а можеби и силно ќе се заљубите. Љубовта ќе биде силна до крајот на годината а особено во август.

Близнаци

Ова е ваше време. Оставете ги позади себе сите лоши чувства и негативни емоции. Проблемите во вашата врска ќе почнат да се решаваат. Ќе решите и дека некои луѓе не вредат на нив да ја трошите својата енергија. Ви пристигнуваат многу убави работи овој период – уживајте!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Иако во јавноста кружеше мислењето дека наводно Кејт, не ги раѓала децата, сепак таа рече дека како и секоја бремена жена имала стравови и претрпувала болки.

Кејт Мидлтон откри: Застрашувачки е фактот да излезеш пред фотографите неколку часа по породувањето

Војвотката Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијамс, конечно реши да прозборе за...

Во 2017 година од Опен Тејбл „Краст“ беше прогласен меѓу 100-те најдобри ресторани во САД, а според Трип Адвајзор, „Краст“ е рестораноВо 2017 година од Опен Тејбл „Краст“ беше прогласен меѓу 100-те најдобри ресторани во САД, а според Трип Адвајзор, „Краст“ е ресторанот број еден во Мајами. Местото меѓу најдобрите го задржа и во 2019.т број еден во Мајами. Местото меѓу најдобрите го задржа и во 2019.

СЕКОЈА ЧЕСТ: Запознајте ги Македонците чиј ресторан е број еден во Мајами и меѓу најдобрите во САД

Македонците Анита и Климе Ковачески, се пример дека со многу работа, посветеност и...

Во описот на фотографијата  напиша: „Еден обичен понеделник“ со различни хаштагови, вклучувајќи го и „време за семејството “.

ГИ ШОКИРАЛА ФАНОВИТЕ: Северина фатена во голема лага! Овој пат потврди дека не и цветаат рози!

Веќе со денови медиумите шпекулираат дека познатата хрватска пејачка,  Северина...