(Видео) На комбе му испадна тркало среде булевар во Скопје

Објавил: Сања Кукиќ | 17 март, 2019 14:18

Тркало среде пат-кој се има лиценца за превоз на патници?!

Фото/Текст извор: ©онлине-магазин

Како поминуваат на технички преглед и кој се добива дозвола за превоз на патници? Тркала испаѓаат на среде возење.

Комбе кое превезувало патници остана без тркало среде булевар во Скопје, што предизвика паника кај патниците и другите учесници во сообраќајот.

Настанот се случил кај кружниот тек во Ѓорче Петров, а на групата на Фејсбук „Ѕид на сообраќајниот срам“ се појави и видео.

Претходно, само пред неколку дена  обвинителството откри дека преголема брзина и нецелосното функционирање на кочниците на автобусот „Дурмо турс“ е главната причина за несреќата што се случи кај Ласкарци, на 13 февруари, каде загинаа 15 лица. Истрагата на Јавното обвинителство утврдила дека автобусот се движел со брзина од 100 км/ч, што е недозволена, по што изгубил контрола вез него.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во 2017 Заев: Ова е политичка манипулација од страна на нашиот политички опонент којшто сака да го дефокусира вниманието . 2019 Македонија има план – на бегалците им нуди домување, образование, вработување.

Зоран Заев со нов план за живот, мигрантите се на пат, се чека само погоден момент?

Националната телевизија Алфа со прашање до владата: Дали последните препораки од американската...