Неверојатна драма се одвивала вчера попладне во Нов Белград кога полицијата добила дојава дека три мажи од зградата на улицата Ганди го носат телотот во вреќа.

Објавил: Весна Петровска | 25 октомври, 2019 13:33

ТРОЈЦА МАЖИ КРИЕЛЕ МРТВА ДЕВОЈКА НЕКОЛКУ ДЕНА -станарите ги виделе како телото го носат во вреќа, но тоа не е се…

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Никола К. (30), кој беше уапсен откако била рапишана потераница бидејќи во багажот од неговиот автомобил пронајдено е тело на девојката Милица С (28), раскажа на полицијата дека девојката се предозирала и дека тој „ не ни знаел што прави таа“ па нејзиното тело го држел со денови во станот, а потоа со пријателите го префрлил во автомобил.

Неверојатна драма се одвивала вчера попладне во Нов Белград кога полицијата добила дојава дека три мажи од зградата на улицата Ганди го носат телотот во вреќа.

Полицијата веднаш излегла на местот на настанот и од станарите на зградата слушнала дека во зградата со денови се ширел силен непријатен мирис и дека еден од станарите видел како три момчиња изнесуваат тело од зградата.

Полицијата упаднала во сатнот, кој е во сопствеништво на НИкола к и во него се пронајдени траги на крв, како и мобилен телефон кој и припаѓал на Милица С.

Тоа што посебно ги шокирало полицајците е дека во телефонот се наоѓале и неколку фотографии на искасапено тело. Полицијата го истражува потеклото на фотографиите, дали се автентични или е во прашање некоја некоја лоша шега. Во лифтот од зградата, исто така се пронајдени траги на крв.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Пред 20 години, двегодишниот Марко, загина од НАТО бомба во сред центарот Нови Пазар во татковата прегратка, а истовремено настрада и неговиот татко Владан!

Малиот Марко(2) беше најмладата жртва на НАТО бомбардирањето: Загина во прегратката на татко му(ФОТО)

Во прегратките на својот татко Владан 31. мај 1999 година, околу 14 часот попладне, во бомбардирањето...

Новата снимка дава поинаков агол на инцидентот што ја запали Америка и открива дел од конфликтот на Флојд со полицијата, пред работите да ескалираат понатаму.

Ново видео го покажува ужасното убиство на афроамериканецот: МУ НЕМАШЕ СПАС (ВИДЕО)

Ново видео од апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина откако полицаецот...

Несреќата се случила во Церово, кај Богетиќ, кога се судриле автобус и патничко возило, по што слетале од патот.

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА – ИМА ЗАГИНАТИ И 19 ПОВРЕДЕНИ ЛИЦА: Се судрија автобус и автомобил!

Во судирот на автобусот на компанијата „Глужица“ од Никшиќ и автомобилот, загинаа...