Загинатото лице се возело во автомобилот „голф“ со српски регистарски таблички, кој по судирол излетал од патот.

Објавил: Рејхан Бајрами | 21 септември, 2019 22:53

Тешка сообраќајна несреќа кај Врање меѓу македонско и српско возило, има жртви!

Фото/Текст извор: ©магаѕин.мк

Како што пренесува српскиот портал “Телеграф” едно лице загина, а најмалку две се повредени во тешката сообраќајна несреќа што се случила во населбата Бресница, недалеку од Врање, Србија.

Во тешката несреќа која се случи во населбата Бресница, недалеку од Врање, Србија учествувале две возила. Загинатото лице се возело во автомобилот „голф“ со српски регистарски таблички, кој по ударот излетал од патот. 

Едно лице, со тешки телесни повреди опасни по живот, починало во Здравствениот центар 45 минути по приемот, потврдила за српските медиуми докторката Милена Антиќ, специјалист за ургентна медицина.

Во другиот автомобил полесно повредени се двајца македонски државјани. Тие се враќале од Холандија, каде само што го купиле автомобилот.

Повеќе детали се најавени за подоцна. Увидот е во тек.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Планинарот паднал во провалијата и поради тешките поврди набрзо починал. Телото било извлечено од страна на полицајците од Целје, со помош на армијата.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загина планинар во Словенија

Во областа Острица во Словенија при пад во провалија загина планинар (69), јави дописникот...

Снегови продолжуваат да паѓаат во делови од земјата, а властите соопштија дека списокот на жртви сè уште не е конечен, пренесува Ројтерс.

СТРАШНО: Ладен бран во Авганистан усмрти најмалку 17 лица за еден ден – листата не е конечна(ВИДЕО)

Најмалку 17 лица починаа денес како резултат на ненадејниот студен бран што го зафати...

Иранските службеници рекле дека техничките проблеми се одговорни за падот на авионот на украинската компанија, кој се урнал непосредно по полетувањето од меѓународниот аеродром "Имам Хомеини", при што загинале сите 176 патници и членови на екипажот.

УКРАИНСКИОТ АВИОН ГО ПОГОДИЛ ПРОЕКТИЛ: 176 патници ни криви ни должни го изгубија животот!

Се поголеми се сомнежите во проценката на Иран дека авионот на украинската авио-компанија...