Месут Озил, или поранешниот германски репрезентативец, ова лето ќе го каже судбоносното ДА!

Објавил: Катерина Крстиќ | 16 март, 2019 17:54

Турскиот претседател Ердоган ќе му биде кум на Озил?

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Месут Озил, или поранешниот германски репрезентативец, ова лето ќе го каже судбоносното ДА, со својата избраничка, Амине Ѓулше, која ја носи титулата, за најубава девојка во Турција, Мис Турција за 2014 година.

Како што известуваат локалните медиумми, наводно Озил лично го поканил турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган да му биде кум.

Фудбалерот на Арсенал веќе еднаш требаше да се земе со својата долгогодишна девојка, но таа ја откажа свадбата. Тие требаше да се венчаат во септември во шведски замок, но актерката изјави дека не сака да се мажи.

Наводно сега работите помеѓу фудбалерот и прекраснат Амине, работите се сигурни па Озил решил да го покани Ердоган, за кум. Ова се случило вчера, на средба на аеродромот во Истанбул.

Пред почетокот на минатото Светско првенство, Озил беше фотографиран со Ердоган, а тоа предизвика големо незадоволство кај јавноста во Германија.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Форбс веќе 30 години ги следи заработените пари на фудбалерите од играње и реклами, па затоа уредно ги бележи.

ВРТОГЛАВИ СУМИ: Форбс ја објави најновата листа на најбогати спортисти во светот!

Форбс објави најнова листа со најбогати спортисти во светот. На првото место се најде...

Европскиот кадетски шампион во борење, Бесир Алили вечерва се врати во Скопје. Oпштина Чаир и Боречкиот клуб „Лирија“ организираа свечен пречек за шампионот Алили.

Шампионот дојде во Скопје – голем дочек за Бесир Алили!

Македонскиот шампион Алили беше пречекан од голем број граѓани во Плоштадот Скендербег...

Искрени честитки за Бесир Алили, за БК Лирија - Скопје и за Федерацијата за боречки спортови на Македонија и нејзиното раководство.

Македонскиот борач Бесир Алили е ЕВРОПСКИ ШАМПИОН ВО БОРЕЊЕ!

БЕСИР АЛИЛИ ЕВРОПСКИ ПРВАК ВО БОРЕЊЕ (СЛОБОДЕН СТИЛ – 48 кгр) Македонскиот борач Бесир...