Според првичните информации три лица се здобиле со полесни повреди.

Објавил: Владо Марин | 17 јуни, 2021 20:29

ТУРСКИ АВТОБУС СО ПАТНИЦИ СЕ ПРЕВРТЕЛ НА КРСТОСНИЦАТА НА АВТОПАТОТ КУМАНОВО – БЕЛГРАД

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Турски автобус полн со патници попладнево се превртел кај населбата Долно Коњаре на крсотсницата на автопатот Куманово – Белград, пренесе 24.мк!

Според првичните информации три лица се здобиле со полесни повреди.

Очевидци на инцидентот велат дека автобусот се исклучил од автопатот и кога се вклучил на магистралниот пат кон Крива Паланка од непознати причини излетал од патот и се превртел.

Од СВР Куманово соопштуваат дека несреќата се случила во 17 часот, кога автобус на туристичка агенција со турски национални ознаки излетал од патот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Со прогласување на кризната состојба државата ке може да ги искористи и приватните субјекти и нивните капацитети за справување со алрамантната ситуација со пожарите во земјава

Управувачкиот комитет побара кризна состојба во следните 30 дена

Безбедносните институции во земјава поради ситуацијата со пожарите сепак  предлагаат...

Бугарскиот претседател Румен Радев остварил разговор со неговиот македонски колега Стево Пендаровски во врска со големиот пожар кај Кочани, соопшти Кабиентот на Радев.

Бугарската влада ќе испрати 25 пожарникари во Македонија

По наредба на преодниот премиер Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за Република...

Министерството за труд и социјална политика потсетува на обврската за носење маска и одржување физичко растојание од два метра

МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека денеска започна исплатата...