Интервентната полиција ги уапси двајцата, а едно од двете лица беше донесено насилно во полициската станица.

Објавил: Мартин Попоски | 29 ноември, 2020 19:09

Уапсен државниот секретар во Хрватска: Лумпувал до доцна во ноќта во кафеана, се чека владина реакција

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Ноќта помеѓу петокот и саботата, околу 00,35 часот, во центарот на Вуковар, полицијата пронашла неколку лица кои консумираат пијалоци. Наводно, од кафулето се слушала музика, како и разговор на неколку лица.

Локалната полициска администрација посочи дека при идентификација едно машко лице одбило да ги покаже своите документи за лична карта, а друго машко лице се пожалило на полициските службеници и го нарушило јавниот ред и мир.

Интервентната полиција ги уапси двајцата, а едно од двете лица беше донесено насилно во полициската станица.

Според неофицијални информации, станува збор за државниот секретар Стјепан Сучиќ, кој е исто така началник на Дирекцијата за затвореници и исчезнати лица и Крунослав Шеремет, кој е управител на Меморијалниот центар за воена татковина.

Полицијата не соопшти дали двајцата биле тестирани за алкохол.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Меѓу демонстрантите имаше и попови, а на масовниот протест се извикуваа слогани и против Владата на Мицотакис, но и против новинарите.

Инциденти во Атина на протестот против вакцината и против задолжителната имунизација

Со инциденти меѓу полицијата и демонстрантите, со молотови коктели, солзавец и топови...

Хрватската амбасада во Сараево се наоѓа во канцелариска зграда во центарот на градот на Детскиот плоштад во Сараево.

ХРВАТСКАТА АМБАСАДА ОСТАНА БЕЗ ЗНАМЕТО НА ЕУ: Се трага по вандалите во Сараево!

Знамето на Европската унија поставено на фасадата на зградата на хрватската амбасада...