Конор Мек Грегор, ММА звезда и поранешен шампион на УФЦ, беше уапсен денес во Корзика.

Објавил: Мате Парлоф | 12 септември, 2020 17:25

УАПСЕН МЕК ГРЕГОР: Ирецот се соблече гол и сексуално нападнал луѓе во клубот!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Според англиските медиуми, Ирецот направил инцидент во ноќен клуб соблекувајќи се и малтретирајќи гости.

Конор Мек Грегор, ММА звезда и поранешен шампион на УФЦ, беше уапсен денес во Корзика.

Според изјавата на обвинителството, која е доставена до агенцијата АФП, Мек Грегор е уапсен врз основа на извештај од 10 септември за сексуално вознемирување.

Според англиските медиуми, Ирецот направил инцидент во ноќен клуб соблекувајќи се и вознемирувајќи ги гостите. Мек Грегор веќе двапати бил во затвор, во 2016 и 2019 година.

Тој беше уапсен минатата година затоа што му го одзел мобилниот телефон и го удрил човекот кој го фотографирал.

Мегрегор неодамна објави дека конечно може да се пензионира во јуни, а тоа ќе му биде „трета пензија“ во последните четири години.

На почетокот на годината забележа победа во нокаут за 40 секунди над Доналд Цероне и го привлече вниманието за титулата во лесна категорија.

Борбата повеќе не ме возбудува. Сето ова чекање, во кое ништо не се случува. Гледам во различни опции, но ништо не се случува. Нема што да ме возбуди, а УФЦ мораше да ги придвижи работите, напиша тој.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Најчитани вести

[jetpack_top_posts_widget title="" count="5" types="post" display="list"]

Останати вести од Свет

Валиева беше дел од руската репрезентација на екипниот натпревар на Олимпијадата во Пекинг пред два дена и стана првата уметничка лизгачка во историјата која изведе четирискок!

КАЈ ШАМПИОНКАТА ВАЛИЕВА ПРОНАЈДЕНА НЕДОЗВОЛЕНА СУПСТАНЦА, РУСИЈА МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ЗЛАТНИОТ МЕДАЛ

Светските медиуми денес објавија информација дека доделувањето на сетот медали...

И, наводно, тоа се случило затоа што четвртиот судија му соопштил на Пјер Веб, член на стручниот штаб на Башакшехир, дека тој е „црн“, па играчите на турскиот клуб револтирано го напуштија теренот.

СКАНДАЛ ВО ПАРИЗ: ПРЕКИНАТ НАТПРЕВАР НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ ПОРАДИ РАСИЗАМ: Судија навреди играч- Гостите го напуштија теренот!

Натпреварот од последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите помеѓу ПСЖ...

Задоволен сум од овој исход. Рундите траеја две минути, но имав чувство дека траат три. Среќен сум што се борев и сигурно ќе го повторам ова", изјави Тајсон по борбата.

НЕВЕРОЈАТНО: За 16 минутна борба,Тајсон доби големо БОГАТСТВО

Верувале или не, Мајк Тајсон (54) доби околу 10 милиони долари за ревијалниот боксерски...

Борбата ќе се одржи вечерва на 28 ноември во Стејплс центарот во Лос Анџелес, а закажана е прес-конференција на 29 октомври, на која борците ќе се појават со директен пренос на Јутјуб.

ИСТОРИСКИ БОКС МЕЧ: Тајсон вечерва се враќа во стариот ринг, Лос Анџелес на нозе!

Тајсон вечерва се враќа во стариот ринг. Тој сега има 54 години, но тренираше напорно...