Судот во Манчестер во понеделникот осуди 36-годишно лице за сексуална злоупотреба на 48 мажи.

Објавил: Сара Фемина | 6 јануари, 2020 22:27

Уапсен најстрашниот сериски силувач во Велика Британија, за сексуална злоупотреба на 48 мажи

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Еден од најстрашните сериски силувачи на Велика Британија, е осуден на затворска казна од најмалку триесет години. Многу од неговите жртви сè уште не се идентификувани.

Судот во Манчестер во понеделникот осуди 36-годишно лице за сексуална злоупотреба на 48 мажи.

Тој е осуден на затворска казна од најмалку триесет години.

Судот во Манчестер во понеделникот осуди 36-годишно лице за сексуална злоупотреба на 48 мажи.

Лицето ја снимало секоја жртва кога ја силувал. Полицијата претпоставува дека извршил силувања над повеќе од 190 мажи.

Сепак, многу од нив досега не се идентификувани.

Период на повеќе од десет години.

Снимките од јавните видеа покажаа дека сторителот честопати бил во ноќните клубови во Манчестер до раните утрински часови за да ги напаѓа своите жртви: тие обично биле млади, пијани и сами.

Според полицијата, тој ги вршел злосторствата повеќе од десет години, а сторителот им ветувал на своите жртви дека ќе добијат пијалак или престој за спиење во неговиот стан. Тој им подметнувал дрога и ги силувал.

Во Јужноафриканската Република се случуваат околу 110 силувања секој ден.

Таквата ситуација претседателот на таа држава Сирил Рамафоза неодамна ја нарече национална криза. Во покраината Источен Кејп, која е најсиромашна во земјата со 45 отсто невработени, има највисока стапка на силувања по глава на жител.

Во селото Лејди Фрере, кое брои помалку од 5.000 луѓе, во текот на една година имало 74 силувања. Поради бројноста на силувањата, медиумите за нив речиси и да не известуваат. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Ким зборуваше на партиската средба за вирусот корона, додека Северна Кореја ги затвори границите и воведе карантин пред шест месеци.

КИМ СЕ ПОФАЛИ СО УСПЕХ ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ: Детално го планиравме спречувањето на вирусот!

Водачот на Северна Кореја Ким Јонг Ун го поздрави „големиот успех“ во борбата против...

Иако сега пламенот е ставен делумно под контрола од локалната противпожарна единица, ветерот беше тој кој дополнително го отежнува целосното гаснење.

ГРЦИЈА ВО ПЛАМЕН: Пожари на грчките острови Евија и Крит

Големи пожари избија вчера на грчките острови Евија и Крит, а ветерот дополнително...

Светската здравствена организација предупреди дека пушењето е поврзано со поголем ризик од тешка коронавирусна болест и смрт кај болнички пациенти, иако не може да прецизира колку точно тие ризици можат да бидат повисоки.

ОТКРИЕНА ВРСКА МЕЃУ КОРОНАВИРУСОТ И ЦИГАРИТЕ: Пушачите ова мора да го знаат!

СЗО посочи дека пушачите сочинуваат 18% од хоспитализираните пациенти со коронавирус. Светската...

Директорот на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејсус рече дека дневно се регистрираат до 160.000 случаи и ги повика сите земји да преземат сеопфатен пристап во борбата против вирусот.

СЗО ГО ПРЕДУПРЕДУВА СВЕТОТ: Пандемијата е се повеќе присутна, придржувајте се до мерките за заштита!

Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека 60% од 10 милиони пациенти ширум...