Лазиќ е приведен утрово околу 4 часот на автопатот во Нов Белград, потврдија за Телеграф.рс.

Објавил: Сара Фемина | 27 април, 2022 8:32

УАПСЕН ПЕЈАЧОТ ДАРКО ЛАЗИЌ: Под дејство на кокаин приведен во полиција

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Пејачот Дарко Лазиќ е уапсен ноќеска поради низа прекршоци кои ги открила сообраќајната полиција.

Лазиќ е приведен утрово околу 4 часот на автопатот во Нов Белград, потврдија за Телеграф.рс.

Според информации на порталот, Дарко Лазиќ бил приведен поради пребрзо возење, тој возел 117 километри на час на место каде максималната брзина е дозволена на 80 километри на час!

Направил и тест за дрога, како и алкотест, кој покажал дека е позитивен на кокаин, а му биле измерени 0,91 промили алкохол во организмот.

На Лазиќ му беше одземена возачката дозвола на 18 декември 2013 година.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија

Според објавените резултати, актуелниот претседател Александар Вучиќ освоил најмногу, односно 58, 59 отсто од гласовите или 2 157 008 гласови, а ова е целосната прелиминарна листа која ја објави РИК, а пренесоа српските медиуми:

КОНЕЧНИ РЕЗУЛТАТИ: Вучиќ доби 58,59 отсто од гласовите

Републичката изборна комисија (РИК) ги објави прелиминарните резултатите од парламентарните...

„Србија ќе треба да одлучи како и на кој начин ќе функционира во иднина. Што се однесува до партијата што ја водам, не се сомневам дека ќе се разговара за сите политички фактори, бидејќи нè очекуваат тешки времиња. За оние на кои се им е лесно во кампањата, сигурно нема да има место во Владата. Тоа се однесува на Владата на Република Србија и градската власт“.

Тој ги објави и резултатите на СНС за парламентарните избори.

„Имаме попрецизни податоци и избори од Косово и Метохија, најголем дел имаме и од странство. Списокот Заедно можеме се освои 44% од гласовите, листата За обединета Србија 13,6, листата Ивица Дачиќ 11,4, Милош Јовановиќ 5,3, Мора 4,7 и 3,8 Заветници и Двери“, рече Вучиќ и се осврна на резултатите од претседателските избори.

Вучиќ со рекордна победа: “Продолжуваме да работиме за Србија”

„Успеав да направам нешто што никој во Србија досега не успеал да го направи. Јас сум...

Новинарот Саша Миловановиќ од српски Телеграф во емисијата на ТВ Пинк изјави дека, според неговите неофицијални информации, Александар Вучиќ освоил 61 отсто од 25 отсто од обработените примероци!

Вучиќ со рекордно водство на изборите во Србија: Објавени првите неофицијални резултати

Објавени се и првите неофицијални изборни резултати врз основа на 25 отсто од обработените...