Даниел го победи гркот со 3:0

Објавил: Македонка Димкин | 30 септември, 2023 18:43

Убедлива победа на Даниел Стефановски против Гркот Киријадикис

Фото/Текст извор: ©ипон.мк

Даниел Стефановски извојува убедлива победа против Гркот Киријадикис од 3-0 на настанот Престиж фајт под покровителство на Реунион промоцијатаво К-1 во Цирих, Швајцарија.

Македонскиот воин забележа еден нокдаун во втората и два во третата рунда, така што неговата победа не беше во прашање.

Неодамна Даниел Стефановски ја одбрани светската титула на ВКУ во К-1 на настанот Гладијаторс најт во Цирих, Швајцарија, против Родриго Минеиро победувајќи го со одлука на судиите 3-0.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Покојниот командант на паравоените сили во емисијата „Минимакс“ емитувана во 1996 година откри како го добил својот надимак.

Конечно откриено: Еве како Жељко Ражнатовиќ го добил прекарот Аркан!

Веројатно многу пати сте се прашувале зошто Жељко Ражнатовиќ го викале Аркан? –...

селото Радожда е прекрасно место за сите кои бараат природна убавина, мир и опуштање, како и за оние кои бараат да истражат културата и историјата на Македонија.

Радожда – село со нај широк поглед на Охридско Езеро, рибни ресторани, пештерска црква и мир и спокој

Радожда е  едно од најубавите места во Македонија, каде што секој оној кој сака...