„Полициски службеници уапсија 35-годишник од Мала Суботица под сомнение за убиство“, соопшти полицијата.

Објавил: Рејхан Бајрами | 17 февруари, 2020 17:56

УБИЕНА МАЈКА НА ДЕВЕТ ДЕЦА ВО ХРВАТСКА: Невенчаниот сопруг после расправија ја убил со нож

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Виолета О(37), мајка на девет деца, беше убиена во хрватско Меџугорје, а осомничениот е нејзин невенчан сопруг.

Портпаролот на полицискиот оддел Медимурје, Радован Гакал, рече дека нешто пред 7 часот наутро во неделата, полицискиот центар за операции и комуникации добил извештај од болницата округот Чаковец, дека е примена 37-годишна жена со повреди опасни по живот.

Следното утро, жената починала.

„Полициски службеници уапсија 35-годишник од Мала Суботица под сомнение за убиство“, соопшти полицијата.

Неофицијално, расправиите меѓу сопружниците започнале под сомнение дека сопругот сексуално ја злоупотребил својата малолетна ќерка.

Мажот потоа ја прободел, а сопругата починала во болницата.

Инаку, полицијата интервенирала пред шест или седум години за насилство врз неговата невенчана сопруга, а во 2016 година бил пријавен за напад врз неговиот брат, кој расправал за имотот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Пред смртта на португалското момче, Алиот беше најмладата жртва на европски абориџински вирус.

ПОЧИНА ТИНЕЈЏЕР(14) ВО ПОРТУГАЛИЈА: Постана најмладата жртва на КОРОНА ВИРУСОТ во Европа!

Тинејџер од Португалија (14), без хронични заболувања, стана најмладата жртва на коронавирус...

Шафер (54), кој беше во брак и имаше две деца, вчера беше пронајден мртов во близина на железничката пруга.

ГЕРМАНСКИ МИНИСТЕР ИЗВРШИ САМОУБИСТВО ПОРАДИ КОРОНА: Бил загрижен поради последиците на епидемијата!

Министерот за финансии на Хесе, Томас Шафер се самоуби затоа што бил „длабоко загрижен“...