Ноќеска во Белград пред влезот на зградата во која живее убиен адвокатот Огњановиќ

Објавил: Мирко Бачиќ | 29 јули, 2018 8:46

Убиен адвокатот на Милошевиќ и Бојатовиќ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Во Белград синоќа е убиен познатиот адвокат Драгослав [ Миша ] Огњановиќ. Во нападот кој е извршен пред влезот на зградата во која живее – бил повреден и неговиот 26-годишен син.

Полицијата го блокираше местото на инцидентот и изврши увид. Во тек е интезивна потрага по убиецот на адвокатот.

Огњановиќ [ 57 ] му беше адвокат на Лука Бојовиќ – водачот на “Земунскиот клан” како и на членовите на неговото семејство. Исто така беше и еден од бранителите на Слободан Милошевиќ пред Хашкиот трибунал – но и на неговата сопруга Мира Марковиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Правеа комеморација за сите Албанци убиени во Куманово. Цела сала, сите беа организирани. И никому ништо.

Вучиќ со слики од „Диво насеље“ порача: Ова е лицемерието на албанските власти кои држат предавања за европски вредности

Српскиот претседател Александар Вучиќ во гостување на РТС ги коментираше настаните...

Советничката на косовскиот министер за заедници и враќање, Ненад Рашиќ, истакна дека „Србите повторно го претвораат стратешкиот пораз во „небесна победа“.

Мистериозна рака“ која има влијание и врз Србите и врз Албанците го извлекла Милан Радојчиќ од Бањска

Косовската политичарка од редовите на српската заедница, Рада Трајковиќ изјави дека...