Дефанзивецот на Јувентус, Даниеле Ругани (25) е тестиран за вирус на корона и резултатите се позитивни. Во моментот кога фудбалерот беше суспендиран во Италија до почетокот на април, оваа вест се шири како молња низ целиот свет.

Објавил: Катерина Крстиќ | 12 март, 2020 10:21

УДАРНА СПОРТСКА ВЕСТ: Ѕвездата на Јувентус Ругани позитивен на Коронавирус!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Нов случај на вирусот корона, но овој пат станува збор за светски познат фудбалер.

Дефанзивецот на Јувентус, Даниеле Ругани (25) е тестиран за вирус на корона и резултатите се позитивни. Во моментот кога фудбалерот беше суспендиран во Италија до почетокот на април, оваа вест се шири како молња низ целиот свет.

За среќа, Ругани се чувствува добро објави на социјалните мрежи и ги замоли сите да бидат внимателни.

Ова беше објавено во кратко соопштение и додадено е следново:

– Јувентус штотуку ги активираше процедурите за изолација, кои се бараат со закон, во ова спаѓаат оние кои оствариле контакт со него – се вели во соопштението.

Ругани има одиграно само седум натпревари за Јувентус оваа сезона, и не беше искористен како замена за победата на Интер во последниот натпревар во Серија А (2-0) одигран пред празните трибини.

Тој играше за италијанската репрезентација седум пати и последно го носеше дресот на “азурата” 2018 година.

Откако вчера Јувентус потврди дека Ругани е заразен со вирусот, а оваа вест ги шокираше фудбалските фанови ширум светот, се огласи и самиот тој.

„Да, јас имам коронавирус, но не се грижете. Добро сум. Ве повикувам да ги следите правилата, бидејќи вирусот не прави никаква разлика. Направете го тоа за себе, за вашите најблиски и за сите околу нас”, напиша Даниеле Ругани.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Администрацијата на Тотенхем, чиј стадион е еден од најмодерните во светот, разговараше со официјалните лица за употребата на стадионот.

ПОТЕГ ЗА ПРИМЕР: Тотенхем го понуди својот стадион на здравствените работници за борба против Коронавирусот!

Фудбалскиот клуб Тотенхем го понуди својот стадион на здравствените власти да помогнат...

Имено Роналдово моментот е во карантитн во Мадеира, откако во јавноста излезе веста дека негов соиграч е заболен од Коронавирус.

СЕКОЈА ЧЕСТ: РОНАЛДО СВОИТЕ ХОТЕЛИ ГИ ПРЕТВОРА ВО ПРИВРЕМЕНИ БОЛНИЦИ ВО БОРБА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ!

Кристијано Роналдо кој е познат по својата хуманост и овој пат ја покажа на дело. Имено...

Станува збор за играчите на тимот Патрик Кутроне и Херман Пецела, како и тимскиот физиотерапевт Стефано Даинели.Со овабројот назаразени со Ковид 19 од редовите на Фиорентина порасна на четири.

БРОЈКАТА НА ЗАРАЗЕНИ ФУДБАЛЕРИ ПОСТОЈАНО РАСТЕ: Уште двајца од редовите на Фиорентина позитивни на коронавирус

Денеска преку соопштение екипата на Фиорентина потврди дека двајца фудбалери од тимот...