Хрватите полудеа

Објавил: Македонка Димкин | 8 август, 2023 9:44

Ужасот кој синоќа се случи во Грција добива СТРАШНИ РАЗМЕРИ: 17 годишник се бори за живот, 22 годишник убиен, 8 лица хоспитализирани

Фото/Текст извор: ©Фејсбук

Хорор сцени се случија пред арената ОПАП во грчката населба Нова Филделфија кога повеќе од 100 хулигани на Динамо Загреб нападнаа навивачи на АЕК, а беше убиен 22-годишен навивач на АЕК, пишува најчитаниот грчки портал прототема.гр, која ја има оваа вест и на главната позиција на својот портал.

Како што е наведено, а како што пишува и Спортске новости, снимката од моментот на нападот е шокантна. Грците наведуваат дека се повредени уште осум лица, меѓу кои и 17-годишник. Тие пишуваат и дека тројца Грци и пет Хрвати се хоспитализирани. Тие наведуваат и дека 17-годишникот Грк има тешки повреди на мозокот откако бил погоден со камен во главата. Според нивните информации за страшните настани, уапсени се 96 лица, и однесени се во главното полициско одделение каде се на распит.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Нема мртви и повредени на сплавот „Картел“, кој почна да тоне нешто по полноќ кога на него се наоѓаа стотина млади луѓе, изјави началникот на Секторот за вонредни состојби во Србија, Лука Чаушиќ.

Потона сплав во Белград на него немало Македонци!

Потона сплавот „Картел“ на кејот Сава во Белград, додека на него се забавувале стотина...

Доктор Бранимир Несторовиќ, кој беше носител на листата „Д-р Бранимир Несторовиќ – Ние, гласот на народот“, очигледно ќе биде тој што ќе одлучи кој ќе коалицира во Белград.

Бранимир Несторовиќ, најголемото изненадување на изборите во Србија

Доктор Бранимир Несторовиќ, кој беше носител на листата „Д-р Бранимир Несторовиќ –...